Antywirus AVG usuwa aplikacje bez mojej zgody

Na początku powiem, że nie wiedziałem w jakim dziale powinienem to napisać, więc stwierdziłem, że tu będzie najlepsze.

 

Witam. Mam darmową wersję AVG 2014 (AVG Antivirus Free). Dodaję dysk D do listy wyjątków. Usunął coś z tego dysku bez mojej zgody. Dodałem ten folder do wyjątków. Również nie pomogło. Dodałem aplikację (.exe) do wyjątków i dalej ten głupi program mi to usuwa. Jakieś propozycje ? Z góry mówię, że nie wchodzi w grę zmiana antywirusa.

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

Co konkretnie usunął? Cały folder czy konkretny plik? Jeśli to drugie mógł uznać, że jest zagrożeniem i pomimo, że dodałeś cały dysk jako wyjątek to możliwe, że trzeba dodać konkretnie usuwany plik do listy wyjątków. Można wiedzieć dlaczego nie chcesz zmienić programu i problem rozwiązać moim zdaniem w najłatwiejszy i najszybszy sposób?

@up

Usunął plik .exe .  Mówisz o dodaniu jako wyjątek konkretny plik. Napisałem, że tak zrobiłem. Nie wiem o co tu chodzi :confused:

@edit

ja chcę zmienić antywirusa, ale “inni użytkownicy” nie chcą.

Szkoda, że nie chcą, bo np. Comodo Internet Security (antywirus + zapora - darmowy) jest o niebo lepszy i jestem pewien, że nie miałbyś takich problemów. W nim wystarczy wejść do kwarantanny - jeśli coś Ci usunął, bo nigdy nie robi tego permanentnie i tam zadecydować definitywnie o losie pliku. Możesz go oczywiście w bardzo prosty sposób przywrócić, wystarczy PPM na pliku i “przywróć” - program spyta, czy ma również dodać go do wyjątków, działa to bardzo dobrze. Nigdy nie zdarzyła mi się sytuacja, żeby ponownie usunął mi plik dodany jako wyjątek. 

Wiesz, ciężko powiedzieć czemu tak się dzieje u Ciebie, myślę, że program po prostu płata figle, bo nie jest to jakiś super antywirus. 

Polecam go zmienić, bo jest po prostu lichy i jestem pewien, że problem zniknie.