Antywirus do firmy - najlepszy wybór

Witam

Mam dylemat przed podjęciem decyzji zakupu odpowiedniego antywirusa do firmy na ponad 30 stanowisk i serwer.

Wybór mam pomiędzy:

  • ESET NOD32 “ESET Endpoint Antivirus NOD32 Suite”

  • Kaspersky “Kaspersky BusinessSpace/WorkSpace Security”

  • F-Secure “F-Secure Anti-Virus”

Różnica między najtańszym a najdroższym produktem sięga 300zł przy cenie w granicach 1900zł na rok.

Skłaniam się ku Kaspersky ze względu na wykrywalność, ESET ze względu na mniejsze obciążenie (to prawda?) lub pozostaniu przy F-Secure (przedłużenie lecz drożej od konkurencji).

Proszę o podpowiedź na dobry wybór. Dziękuję.

To powiem Ci tak, na przykładzie firmy w której pracuje.

W ubiegłym roku mieliśmy KBS i się sprawdzał świetnie. Jednak ludzie jak ludzie nie upilnujesz… Obecnie przeszli na Nod’a no i różnic jakichś większych nie widzę. Szybkość widoczna jest na słabszych maszynach. Jednak i tak blokowanie popularnych Stron daje więcej niż te antywirusy. Ale najlepszym sposobem będzie wykonanie testu wydajności poszczególnych programów AV na maszynach.

Informacje zawarte na stronie którą podałem powinny rozwiązać problem :smiley:

http://www.av-test.org/en/tests/corporate-user/

Z tego co widzę, są tylko dwa przetestowane z 3 z mojej listy, więc ESETa nie ma.

F-Secure obciąża system przez 7 sekund.

Kaspersky przez 17 sekund, ale lepiej wypadł w testach.

I dotyczy to wersji Kaspersky: Endpoint Security 8.1, więc jest to inna od KBSS/KWSS.

Czy ktoś może doradzić jak ma się sprawa z ESETem? Raczej bardziej stawiałbym na małe zapotrzebowanie/obciążenie komputera. Co do jakości bezpieczeństwa nie mam porównania.

Nic nie jest w stanie zagwarantować stuprocentowej pewności, że system jest bezpieczny, ale antywirus (aktualizowany na bieżąco) chroni przed większością typowych zagrożeń. A jak pokazuje doświadczenie w małych (zwłaszcza) firmach pozom bezpieczeństwa jest znikomy, obowiązek ochrony firmowego komputera spada na pracownika i sprowadza się do popularnego darmowego softu ściągniętego na szybkości.

odkopuję, co dla Was jest najlepszym wyborem jeśli chodzi o rok 2017?? co daje najbardziej kompleksową ochronę i największe bezpieczeństwo??

dla mnie najlepszy jest g data, polecił mi go znajomy informatyk i tak zostało, nie spowalnia systemu a ma bardzo dobrą wykrywalność, teraz sporo jest tych akcji z fałszywymi fakturami itp. kilka razy zdarzyło mi się coś takiego znaleźć w swoim spamie, do odbiorczej to nie poszło i dobrze bo rpzez nieuwagę mogło być nieciekawie