Antywirus do firmy?

Witam, jakim antywirusem albo pakietem zabezpieczę warto zabezpieczyć komputery w firmie cena /opłacalność. Wymagania obsługa Windows xp i nowsze systemy operacyjne MS

Poleciłbym ci BitDefender Gravity Zone, ale … (zawsze jest jakieś ALE - w tym przypadku - kwestia rozwinięcia definicji “warto”) :slight_smile:

Ile stanowisk? Z mojej strony mogę polecić rozwiązania od ESET’a, mają wsparcie dla XP (min SP2) i nowszych, mają packi licencji (np. po trzy) i różne warianty długości trwania. Cenowo wypadają przyzwoicie, skuteczność jest moim zdaniem akceptowalna - tzn. są lepsze antywiry ale w codziennym korzystaniu nie zdarzyło mi się, żeby u mnie w domu albo w 3 firmach gdzie widziałem je poinstalowane jakiś syf się rozprzestrzenił. No i nie obciąża zbyt mocno komputera, przy starszych maszynach to dość istotna sprawa.

Ile masz stanowisk w firmie? Czy w grę wchodzą serwery (jakiego typu, np. poczta, serwery plików)? Czy interesuje Cię potrzeba centralnego zarządzania antywirusami na stacjach roboczych? Jeżeli odpowiedź na 2 ostatnie pytania to “nie”, to polecam ESET w najtańszej wersji ESET Security Pack 3+3. To pakiet zawierający licencję na 3 komputery. Jeżeli masz np. 6 komputerów, to kupujesz po prostu 2 takie pakiety. Jeżeli potrzebujesz centralnego zarządzania, zainteresuj się ESET Endpoint Antivirus ‘NOD32’ Suite - z tego co pamiętam, to 30% licencji możesz przeznaczyć na systemy serwerowe i chyba, w ramach licencji, można skorzystać z ESET File Security do ochrony serwerów plików. Czyli kupując licencję na 6 stanowisk, możesz chronić maksymalnie 1 serwer, a kupując licencję na 25 stanowisk, możesz chronić maksymalnie 7 serwerów. Jeżeli chodzi o ESET Endpoint, podałem link do wersji zawierającej sam program antywirusowy, bez pakietu Internet Security wyposażonego w zaporę sieciową itp. Jeżeli masz serwery poczty, jest to osobny, duży temat - zacznij od przejrzenia slajdów z wykładu Antyspam w chmurze, czy w firmie?