Antywirus do komputera bez dostępu do internet

(MlodyWawa) #1

Poszukuję programy antywirusowego do komputera który nie ma w ogóle podłączenia do internetu

• antywirusa chce zainstalować ponieważ często podłączane są tam rożne peny i w ten sposób komputer

jest narażony bardzo na wirusy...

Myślałem nad Avast'em ale czy on bez dostępu do internetu będzie poprawie działał ?

• Po 60dniach trzeba zarejestrować czy nie tzn. czy będzie działał skaner czy przestanie działać ?

Dzięki.

(adam749) #2

Każdy antywir potrzebuje neta, żeby sie aktualizować. A aktualizuje m.in. bazę wirusów i inne ważne składniki.

Więc bez dostępu do neta będzie ciężko.

(Poniaatowski) #3

Nic to Ci nie da ( ten antywirus ), ja nie polecam.

Jeśli nie masz neta to nie instaluj, szkoda miejsca na dysku i pamięci...

(MlodyWawa) #4

adam749 , paracik - czy wirusy "przenoszone" są tylko poprzez Internet ??

Moja odp. NIE, ponieważ mogą się znajdować na CD, PenDrive itp.

(Poniaatowski) #5

tak ale po co Ci taki antywirus, ktoy nic nie będzie wykrywał bo będzie miał starą bazę :slight_smile:

Więc proszę Cię, nie mądruj się.

Jeśli chcesz mieć coś na chama, to jedynie co jakiś czas wychodzi SCAN od NODa i są co tydz. nowy program z nowymi bazami.

(Kolmar) #6

Wystarczy darmowa Avira lub Avast. Zarówno jeden jak i drugi można łatwo zaktualizować nie posiadając łacza internetowego. Wystarczy raz na miesiąc iść do znajomych lub kafejki i pobrać paczkę z aktualizacją, zaimportować ją w danym programie i masz już zaktualizowaną bazę. Z tym akurat problemu nie ma.

Ze względu na to, że Twój komputer nie będzie podpięty do sieci aktualizacja raz na miesiąc powinna wystarczyć.

Co do aktualizacji licencji to w avast aktualizujesz poprzez nowy klucz, a w avira importujesz klucz, który również jest dostępny jako odzielna paczka, więc połączenie z netem jest tu całkowicie zbędne.

(MlodyWawa) #7

paracik , twoje posty są zbędne...

rokko , dzięki za pomoc.

(Poniaatowski) #8

MlodyWawa , po twoim niku mogę się domyśleć ile masz lat.

A co na tych penach przenosisz ? Dokumenty ?

(sosen86) #9

niważne co przenosiś równie dobrze możesz go zainfekować drukując coś na mieście itp.

(VPN) #10

Co do pendrive'a lub dysków CD/DVD - wystarczy wyłączyć autoodtwarzanie. Dzięki temu prostemu zabiegowi już można zminimalizować ryzyko infekcji z zewnętrznych nośników. Zauważyłem, że sporo wirusów z pendriveów korzysta z autorun.inf.

(G DATA Software) #11

są antywirusy do których bazę wirusów można ściągnąć na dysk, nagrać na PD zanieść do domu i zaktualizować sygnatury na domowym komputerze.

(Anesterix) #12

Avast - wklepiesz kod i masz 12 miesięcy spokoju. Bazy wirusów i aktualizacje możesz pobierać w paczkach u kolegi jak ma dostęp do neta i co jakiś czas instalować je.

(Binio21) #13

Zainstaluj obojętnie jakiego ( polecam avire ) i ustaw heurystykę na maxa