Antywirus FileMedic - opinie


(Jaro070) #1

Witam,

Posiadam licencję na AV FileMedic, ale jako, że jest to całkiem nowy AV to chcę poznać opinie na jego temat. Jak jest z wykrywalnością wirusów i zasobożernością? Jak na tym tle wypada z np. Avast Free?


(Szymon606) #2

Bardzo słaba wykrywalność. Może i ładnie wygląda, ale omijaj to z daleka. Avast jest 10000razy lepszy (bo "coś" wykryje).


(Łukash) #3

http://forum.safegroup.pl/testy-safegro ... t6899.html

Dno i wodorosty :smiley:


(Jaro070) #4

Ok, w takim razie wątek do zamknięcia.


(Marcujacekoty) #5

Serio aż tak źle?Przecież w końcu go poprawili, teraz nadal są ciągłe aktualizacje. Sprawdzaliście już wersję odpłatną czy tylko betę?bo ta pierwsza wersja to faktycznie dno ale ostatnia podobno jest całkiem niezła.


(Nettrace 593 12) #6

Skuteczność na poziomie 3-5% na 100% . Przykro to pisać ale to najgorszy polski szajs i bubel czy to wersja beta czy płatna finalna.

Nie zawracaj sobie tym głowy . Lepiej zainstaluj AVG Free , Avira Free , Avast Free czy pobierz wersję płatną któregokolwiek innego programu ( NIS , KIS, Emsisoft , Bitdefender , F-Secure) i przez 30 dni sprawdzisz jak się spisuje , ewentualnie zakupisz licencję lub znajdziesz jakieś promo na 3-6 miesięcy jak się uda. :smiley:


(Gra1985) #7

Ok, muszę przyznać, że zabiliście mi niezłego klina, bo teraz sam nie wiem co o tym myśleć. Osobiście w swoim życiu przewijałem się przez wiele antywirusów z których zdecydowanie najgorzej wspominam Avast, a najlepiej Avire. Tak czy inaczej, spotykam się w necie ze skrajnie zbieżnymi opiniami na temat Filemedic. I teraz tak, zajrzałem do was (a waszą opinię bardzo szanuje) i okazuje się, że według waszych informacji Filemedic ma wykrywalność na poziomie 3-5%, tyle że analogicznie w necie jest filmik:

Pokazujący coś zupełnie innego. No i teraz pytanie czy wierzyć w to co widzę, czy w to co czytam (czyli też w to co widzę hehe)


(Tojuzkoniecc) #8

Coś mi się kojarzy....Czy ten antywirus był dołączony do PC Formatu czy Komputer Światu za darmo?


(dethloe123) #9

Zauważ tylko ważny szczegół. Na filmie jako tytuł folderu jest: 20120919. Oznacza to, że paczka pochodzi sprzed prawie 3 miesięcy. Takie testy są mało miarodajne (w tym czasie, ktoś może podesłać im zagrożenia). Ważna jest wykrywalność zagrożeń 0-day, których FileMedic nie potrafi wykryć. Za to KIS potrafi się jeszcze obronić KSN i dobrą heurystyką.


(Gra1985) #10

Dzięki Dethloe123 za odpowiedź, dała mi ona do myślenia, pozwól jednak, że jeszcze o coś spytam. Otóż, mówisz, że test na takiej paczce nie mógłby być miarodajny. To znaczy nawet w minimalnym stopniu nie mógłby się na nim opierać? Mimo wszystko chciałbym wypróbować ten program i te testy miały być dla mnie punktem wyjścia. Po drugie, czy masz może dostęp do jakiś nowszych testów? Bo ja żadnych nie mogłem znaleźć. No i po trzecie, czy sam może miałeś kontakt z tym programem i jesteś w stanie mi coś o nim powiedzieć?


(Adrian1877) #11

FileMedic pracuje na poprawkami: http://avlab.pl/page/filemedic_prace_na ... ami_trwaja