Antywirus i firewall do firmy

Kupiłem laptopa do firmy (procesor Atom więc nie jest to demon prędkości) a jako, że firma dopiero zaczyna nie mam pieniędzy na zakup płatnego oprogramowania antywirusowego i zapory sieciowej. Czy ktoś z Was mógłby zaproponować tego typu duet freeware (bez wyłączeń komercyjnych)? Na podstawie Dobrych Programów wytypowałem BitDefender 10.247 Free Edition jako antywirus i Comodo Internet Security 3.8.65951.477 jako firewall. Ale nie wiem czy to dobry wybór, zresztą sprawa jest lekko skomplikowana bo Comodo Internet Security zawiera już antywirus, teraz pytanie czy jest od tak samo dobry jak BitDefender? Czy obok Comodo Internet Security instalować BitDefender (biorąc pod uwagę, że mam nie najmocniejszy sprzęt). A może jeszcze inna kombinacja - nie instalować firewalla bo XP przecież jakiegoś tam w sobie ma, a tylko BitDefendera jako antywirusa? A może macie jeszcze jakieś inne pomysły?

Cześć!

BitDefender Free nie chroni twojego komputera w czasie rzeczywistym i może on służyć jedynie jako uzupełniający skaner na żądanie.

Z darmowych antywirusów zdecydowanie najskuteczniejsza jest Avira ale jej w firmie używać niestety nie wolno. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie używanie Comodo Internet Security (antywirus, firewall i HIPS) i okresowe skanowanie ESET Online skanerem oraz Malwarebytes’ Anti-Malware Free.

Pozdrawiam!

Do firmy to pakiet Comodo IS!!Niedługo spolszczenie wyjdzie!

A tu konfiguracja Pakietu http://comodo.andgird.prohost.pl/

Najlepiej CIS , ale jest jeszcze ClamWin , PC Tools (Nie polecam) i BitDefender . Jeżeli interesuje Cię pakiet to zajrzyj tutaj