Antywirus-instalacja aktualizacji offline

(Julek94) #1

potrzebuje darmowego antywirusa na komputer nie podłączony do internetu! zależy mi na możliwości np co miesiąc pobrać aktualizacje na innej maszynie i zainstalować ja na tamtym pc! istnieje taki antywirus? wiem że dr web ma możliwość takiej aktualizacji jednak potrzebuję pracy cały czas a nie tylko po ręcznym uruchomieniu

(Sasza500) #2

AVG Anti-Virus 8.0 free version ,darmowy wersja angielska.Z tej strony można pobrać antyvira i aktualizacje. http://www.avg.pl/pobierz.html

(Julek94) #3

ok ale aktualizacje wychodzą dość często a mi zależy na aktualizowaniu góra raz na miesiąc! czy muszę pobierać wszystkie aktualizacje czy wystarczy tylko ostatnia? nie ma całych pakietów aktualizacji np aktualizacje listopad 2008?

(Sasza500) #4

Jeśli chcesz chronić komp dobrze ,to aktualizacje musisz pobierac często,na tym polega dobra ochrona komp,nie ma całych pakietów aktualizacji.

(Julek94) #5

nie koniecznie! ten komputer który chce chronić nie ma dostępu do internetu i dość rzadko przenoszone są do niego nowe dane! wydaje mi sie iż aktualizacja raz na miesiąc byłaby wystarczająca

(Sasza500) #6

No to nie wiem po co ci ten Antyvirus. :-s

(kubuleniekk) #7

ja nie widzę sensu w aktualizacjach wystarczy antywirus normalny bez aktualizacji antywirusy są w większości po to aby nie dostawały się wiry z Internetu wiec nie wiem jak się możesz zarazić ;] jedynie poprzez pliki wgrywane na kompa ale wystarczy ze będziesz uważał co wgrywasz i będziesz ściągał z innego komputera pliki z wiarygodnego źródła. Ja jak nie miałem internetu to w ogóle nie miałem antywirusa i komp potrafił na systemie bez zmian siedzieć 2 lata i nic się nie działo oczywiście raz za czas defragmentowałem dyski to wszystko.

(Julek94) #8

dobra to zadowolę sie tym "doktorkiem" raz na jakiś czas ściągnę nowego i się skan zrobi!

(kubuleniekk) #9

ja miałem nie dawno ten antywirus wydawał się dobry ale jak chciałem go usunąc to były problemy polecam najnowszego Nod 32 mam internet dużo sciagam i nie mam klopotu

(Julek94) #10

ja nie potrzebuje zwykłego av! potrzebny mi taki z możliwością ściągania całych paczek aktualizacji np. co miesiąc!

(kubuleniekk) #11

Hmm NOD 32 nie jest taki "Zwykły" ale nie wiem czy znajdziesz takiego AV w którym możesz ściągać paczki bo AV aktualizują się z decyzji Administracji lub z liczby nowych, rozpoznanych wirusów. Jeśli AV ma już aktualizacje to aktualizuje się z 10 razy w miesiącu więc nie wiem czy nadążysz