Antywirus, jaki?

Nie wiem czy dobrze trafiłem [chodzi o kategorie] ale co tam… To ja od tej neostrady z rana, mówicie żeby zaopatrzyć się w jakiegos AV i Firewall’a, może mi coś polecicie na moją konfigurację Duron 900 MHz i 160 MB Ram z WinXP?

Antywir:

  • Nod32

  • Avast

Firwall:

  • Kerio

  • ZoneAlarm

Tylko jeden antywir i firewall.

Nie dwa na raz :wink:

No i zaopatrz sie jeszcze w antspyware:

  • Ms Antispyware

  • Ad-Aware

  • Spy-Bot 1.4

  • SpySweeper

Tutaj mozesz wszystkie zainstalowac.

Jeśli nie żal Ci pieniędzy na ochrone systemu (chociaż i tak to programowanie nie jest drogie) to zainstaluj:

nod32 + outpost pro 3.0 ==> do nich nic nie musisz dodawać=> pełna ochrona systemu gwarantowana.

Przed kupnem pobierz wersje trial 30dni a sam się przekonasz:

http://www.nod32.pl i http://www.agnitum.pl

a nie zamuli mi systemu? 160 mb ramu to sami wiecie trochę malo

NOD32 napewno nie zamuli.

Jest to jeden z najszbyszych, jesli nie najszybszy antiwir.

Do tego bardzo malo zasobo zerny.

Na NOD32 napewno sie nie zawiedziesz.

A 160mb ram dla niego to az nadmiar.

a kaspersky nielepszy?? moze troche zamula system ale zaden virus go nieominie :wink: :lol:

Uzywam go poprostu jest super.Przy tym jest darmowy.Warto.

Złączono Posta : 12.11.2005 (Sob) 14:32

Napewno przy tej konfiguracji niebedzie muliło ci kompa.

Mam pytanie:jaki antywir+firewall o ile w ogole to mozliwe na tym sprzecie-Win 98,64 MB RAM,S3Trio 64 V+PCI(765)-to komp znajomych,wywalilam ponad 700 wirusow+format.Nie byl wcale zabezpieczony i teraz sie zastanawiam co im zainstalowac o ile w ogole cos pojdzie?

nod32 bedzie dobry :slight_smile:

a firewall?-ktory?-Kerio moze byc?

tak może byc, ale od stycznia juz nie bedzie kerio, kerio o ile sie nie myle działać będzie dostępny tylko do końca roku, po tym czasie kerio będzie tylko w wersji winroute czy jakoś tak, ale jak narazie kerio może być :wink:

a zajrzałaś tutaj? przecież nie aż tak źle wyjaśniłem i porównałem konfigurację sprzętową komputera do wymagań antywirusa.

najlepszy :arrow: produkt firmy eset pod taki komputer.

firewall :arrow: któryś z darmowych, kerio, outpost itd.

Poczytalam.Komp wrocil w miedzyczasie z serwisu(wymiana wiatraka),tam zalozono Avasta+zabezpieczono Ghostem,powiedziano mi,ze Nod sie na ten system nie nadaje i ze to wystarczy,jednak nie jestem pewna czy wystarczy?-bez firewalla?Juz teraz to nic nie wiem…instalowac Kerio,czy nie,tym bardziej,ze jest aktualne tylko do konca roku?Sama sie zastanawiam co wybrac jak zniknie?Jutro rano musze kompa oddac wlascicielowi i nie mam zbyt duzo czasu wiec prosze o mozliwie szybka odpowiedz.

tak? a niby dlaczego? Nod32 jest lekki i dobry, czy serwis podał jakiś powód dlaczego się nie nadaje?

Jak najbardziej instaluj, mało- jest to niezbędne do ochrony :!:

instaluj kerio :!:

Jagodka

dwie sprawy:

nod32 jak najbardziej nadaje sie do Twojego komputera, nie będzie nic przymulać itp. Panowie w serwisie raczej się nie znają. Do tego zainstaluj outpost 1.0. Moga byc widoczne drobne zgrzyty przy logowaniu się na konto (wiadomo - uruchamia się już kilka programów + usługi windows

) jednak po chwili wszystko powinno juz działac bez najmniejszych problemów

Nie obawiaj się i instaluj outpost+nod32

Ja ze swojej strony polecam Ci:

-SpyBot Sreach&Destroy na spy-adware

-Avasta

-Kerio Firewall

ja polecam noda 32 :slight_smile:

To na szczescie nie jest moj komp tylko znajomych,ktorym go przywracalam do zycia.Kerio zainstaluje bo kiedys probowalam sobie Outpost 1.0 i nie moglam dojsc do sekretow konfiguracji,efekt byl taki,ze mialam totalna blokade wszystkiego.Bylo to na poczatku mojej dzialalnosci komputerowej wiec moze dlatego nie moglam tego opanowac ale jakies zle wspomnienia mi pozostaly.