Antywirus - który wybrać?

Witam. Właściwie nie wiem od czego zacząć. Kupiłem laptopa i chcę w jakiś sposób zacząć go chronić przed wirusami adware i spyware ale nie wiem jak się do tego zabrać. Mógłby ktoś powiedzieć jakieś praktyczne rady? Głównie mam na myśli polecenie dobrego darmowego antywirusa oraz do tego ewentualnie jakiś program albo dwa programy które zwiększą bezpieczeństwo. 

  1. Cristal security.

  2. Przeglądarka Firefox z rozszerzeniem Ghostery.

  3. Zainstalować Unchecky

  4. Używać z głową klikania w kreatorach instalowania pobranych aplikacji, aby nie zgadzać się za instalowanie niezamówionego szkodnika, oraz dowiedzieć się, dlaczego trzeba w niektórych przypadkach klikać w DECLINE (takie głupie nazwy opcji instalowania).

 

secureAPlus polecam :wink:

Panda free daje radę pod względem samej detekcji.

Na 100% nie używać żadnego AV

@MacGregor : POPIERAM !

wow dziękuje wam za odpowiedzi, uwielbiam takie porady z których mogę się dowiedzieć coś fajnego i nowego! :slight_smile:

takie pytanie jeszcze…w zasadzie dwa pytania.

antywirus oparty na chmurze ma jakieś minusy?

a drugie pytanie, czy na przeglądarce chroome dodatek ghostery to to samo co na firefoxie? Czy firefox bezpieczniejszy?

Firefox jakby bezpieczniejszy. Mam obie przeglądarki, ale bardziej dostosowany jest Firefox i mniejszy i lżejszy od Chrome. Więcej rozszerzeń. Nawet do blokowania szpiegostwa jest DoNotTrackMe.

To ten sam Ghostery https://chrome.google.com/webstore/detail/ghostery/mlomiejdfkolichcflejclcbmpeaniij?hl=pl

Według mnie, ma same plusy. Pozwala na to, że antywirus jest najmniej obsiążający. W końcu, to support producenta wykonuje najcięższe analizy. 

okej. Bardzo dziękuje za pomoc!

Polecam najnowszą odsłonę , Panda Free Antivirus  , do tego darmowy Malwarebytes Anti-Malware jako dodatkowy skaner na życzenie ,do usuwania śmieci z dysku zdecydowanie CCleaner free ,na domyślnych ustawieniach jest wyjątkowo bezpieczny i niczego ważnego nie usunie ,więc można bez problemu go odpalać ,do Firefoxa czy też Chrome polecam dodatek uBlock-Origin ,leciutki  dla systemu a blokuje większość reklam.