Antywirus Microsoft Security Essensials nie chce się uruchomić


(Szymek889) #1

Witam, z góry przepraszam jeśli umieściłem temat w złym miejscu. Więc tak, wczoraj na moim komputerze (win7 home premium 64-bit) przestał działać antywirus Microsoft Security Essentials , po prostu nie pojawił się w pasku zadań. Próbowałem uruchomić go od nowa ale żadnej reakcji nic się nie dzieje. Próbowałem też uruchomić klikając ta taką flagę z czerwonym przekreślonym kółeczkiem, a następie klikając na: "Kliknij aby zobaczyć programy antyszpiegowskie" a następnie pojawiało się okienko gdzie klikam na Microsoft Security Essentials i "włącz", lecz też żadnej reakcji. Komputer działa normalnie, nie wiem dlaczego tak się stało może jakiś wirus? Próbowałem instalować inne programy antywirusowe(avast, norton, avg) lecz nie wiem dlaczego w żadnym nie uruchamiała się instalacja. Dodam jeszcze że gdy klikam PPM na jakiś plik aby go przeskanować pojawia się okienko "Program Security Essentials nie może skanować wybranych plików". Nie wiem jaka jest tego wszystkiego przyczyna stało się to w jednej chwili wieczorem wyłączyłem komputer a rano następnego dnia o taki problem się pojawił. Liczę na pomoc. Z góry dzięki :slight_smile:


(Firex) #2

Nic nie dzieje się bez przyczyny. Co robiłeś na komputerze przed wyłączeniem ? instalowałeś coś ? usuwałeś ? etc.? wyczyść rejestry komputera (CCleaner), czyszczenie systemowe dysku.


(Szymek889) #3

Przed wyłączeniem komputera przeglądałem internet (facebook, YT). Tak, przeczyściłem rejestry programem CCleaner. Jak wykonać czyszczenie systemowe dysku?? 


(Atronics) #4

szymek000

 

spróbuj go sobie przeskanować jeszcze tym

http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-CureIt,Program,Windows,12976.html


#5

 

szymek000, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.


(Firex) #6

wpisz oczyszczanie dysku w wyszukiwarkę w starcie i ci wyskoczy. 


(Szymek889) #7

Atronics gdy pobieram ten plik wyskakuje błąd “Przerwane: nieudany skan antywirusowy”.


(Atronics) #8

z pendrive coś takiego zrób

http://support.kaspersky.com/pl/8092


(Szymek889) #9

Pobrałem z innej przeglądarki i działa pojawiło się okienko skanowanie poczekamy zobaczymy. 


(Atronics) #10

tutaj najlepiej zrobisz jak poprosisz o przeniesienie tematu do działu bezpieczeństwo,

i podasz logi OTL 

według tej instrukcji

OTL - Raport obowiązkowy

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/402063-analiza-i-dezynfekcja-zestaw-narzędzi-nieingerencyjnych/?p=2608679


(Szymek889) #11

Myślę że to nie będzie już potrzebne, program usunął wirusy jak na razie wszystko działa jak powinno. Ogromne dzięki za pomoc :wink:


(Kwantowo) #12

Mimo wszystko radziłbym skan OTL-em. Jest to tak zwana profilaktyka.