Antywirus na 64 bitowy Windows 8

Witam,

poszukuję antywirusa na 64 bitowy system. Co polecacie? Co sądzicie o BullGuard?

To jeden z nielicznych, który ma wersję na 64 bitowy system…

Nie wiem jak szukałeś, ale przecież taki np. Avast albo Comodo też mają swoje wersje 64-bitowe, kompatybilne z Windows 8.

Przez 4 lata na Windows 7 używałam bezpłatny Microsoft Security Essentials, zero wirusów, wyłapywał mi wszystko. Teraz używam wyłącznie to!, co przyszło z Windows 8, czyli Windows Defender. Nic innego nie zakładam, bo nikt się do mnie włamać nie chce. !!

1 polubienie

Chyba raczysz żartować, panie kolego…

Antywirus jest potrzebny nawet wtedy, gdy nie masz internetu (można przywlec jakiś szajs np. z pena)

Serwisowałwem ostatnio lapka z instalką Win 8 64-bit włącznie. Zainstalowałem Avasta i Comodo Firewall. Wszystko działa bez problemów.

Warto chyba samemu wypróbować różne antywirusy i zostawić sobie tego, który Twoim zdaniem działa najlepiej albo najszybciej.

Tu nie uzyskasz jednoznacznej odpowiedzi.

Zobacz posty powyżej: każdy (ja też) poleca to, co lubi albo dobrze zna.

Pozdrawiam.

Zobacz testy, podejmij decyzję.

http://www.av-test.org/en/tests/home-us … poct-2012/

Testy niezależne omawiane na DP.

Z polecam kombinację

Gdata Antywir + darmowe comodo firewall z sandboxem

Emsisoft Antimalware + darmowe comodo firewall z sandboxem

Lub po prostu darmowe Comodo Internet Security.

Kaspersky i Eset to dwa zamulacze kompa.

Z programami x64 bywa różnie, przeważnie są to tylko nakładki na programy x86. Taki przykład: na Windows 8 mam zainstalowanego KIS 2013 wersja x64 z interfejsem modern, ale jak wejdę w Program Files to go tam nie widzę. Siedzi w plikach programów x86, mało tego, po otwarciu menedżera zadań widzę go jako aplikacje i procesy 32 bitowe.

@Przemo78 - Nie zgodzę się z tym zamulaniem, może podczas uruchamiania systemu ale później nie odczuwam jego działania. To już nie jest ten zamulacz co był kiedyś.

Miałem KIS i z wersji na wersję jest gorzej. 2013 to już masakra.

Eset był kiedyś lekki dla systemu, a teraz to ociężały i mało skuteczny program, co widać z resztą po testach AV z podanego wyżej linku (nawet Panda cloud Free jest lepsza).

Ja osobiście śmigam na Avirze x86 i nie narzekam, mimo że system mam x64. Nie czuję zamuła, a wykrywalność jest OK :slight_smile:

Zależałoby mi na czymś lekkim i skutecznym. Pewnie nie jest to zbyt oryginalne podejście.

Może być i płatny, na kilka stanowisk. Tylko pytanie czy jak jest licencja na 3 stanowiska to czy one mogą być z systemem 32 i 64 bitowym?

Używałem dwóch antywirusów i jeden jak i drugi mię rozczarował

  1. AVG Internet Serurity 2013 (Blokował mi połączenie sieciowe w aplikacjach ModernUI a wiadomo bez dostępu do neta są praktycznie bezużyteczne)

  2. AVAST Free Antivirus 8 (po dwóch tyg zrobiłem pełnego skana i znalazł mi dwa pliki o średnim zagrożeniu, więc dodałem do kwarantanny. wszystko było by ok, tylko że przy następnym uruchamianiu przeżyłem szok strasznie długo się włączał, a jak już doszło do panelu logowania i wpisaniu hasła, to etap włączania się systemu zakończył się na tym etapie, co zmusiło mie do postawienia systemu na nowo)

Z kolejnymi już mi sie nie chce eksperymentować wole zostać przy wbudowanym i unikać takich sytuacji

1 polubienie

zacznijmy od tego czy antywirus , pakiet zabezpieczający ma być darmowy czy płatny ?

Damowe

antywirus Avast w wersji 8

pakiet zabezpieczający

comodo internet security 2013

płatne

Jeżeli cenisz szybkość to polecam Norton internet Security 2013

Jeżeli cenisz wykrywalność to proponuje Bitdefender internet Security 2013