Antywirus na Androida 7 - czy warto?

Ja mam antyvira jedynie fabrycznego w MIUI - nie jest on jednak aktywny tylko pasywny. Aktywuje się w momencie jeżeli coś chce się zainstalować lub jeżeli użytkownik uruchomi skanowanie.
Obecnie już sam sklep Google Play skanuje aplikacje w telefonie okazjonalnie. (nie muszą wcale pochodzić ze sklepu)

Warto też odebrać co niektórym aplikacją pozwolenie na uruchamianie procesów w tle.

Najlepiej to mieć zawsze aktualną kopię pod ręką.

Ty… ale wiesz, że toto z guglaplaja to pic na wodę jest? :wink:
Se kurka sprawdziłam ostatnio… Miałam taką jedną moją testową apkę zainfekowaną dość wredną próbką…
Coś mnie cholercia podkorciło… Chyba z nudów wieczornych jakoś… no i musiałam fona przeflaszować :stuck_out_tongue:
Przeszło jak przez masło. Ani GP jęknął… I tak mu (fonikowi) dało po garach, że nic innego mi nie pozostało hahah
System w moment poszedł w strzępy :smiley:

1 polubienie

A jaki polecasz? darmowy jakis czy moze platny np. Kaspersky?

Co do pytania autora z pw…
U siebie mam Dr. Web, zarówno na prywatnych urządzeniach, jak i na służbówkach oraz tych, które dostaję do testów.
Sprawuje się całkiem znośnie. Nie zauważyłam jakiś specjalnych spowolnień systemu, czy zjadania zasobów.
Jest aktualizowany w miarę często, także wykrywa gors z dzisiejszych zagrożeń. Opcje też ma przyjemne.
Spróbuj sobie i zobacz jak Ci się będzie sprawował. Zawsze możesz wywalić :wink:

Eset Mobile z free licencją wystarczy. No i adguard apk dla niezrootowanego urządzenia, tak aby blokować reklamy w chrome. Co do FF, to się popsuł z wydajnością.

a w Firefoxie na Androida mozna instalowac tak samo i te same dodtaki typu uBlock, NoScript ?
Nie znalzlem w telefonie gdzie w Firefoksie mozna to zianstalowc (poszukiwania byly po niepzespanej noccy wiec moze cos przegapilem)

Można tak samo

tak samo jak w FF na Windowsa mialo byc :slight_smile:

a w ktorym miesjcu FF na Andka sie dodaje te addons?

Według mnie nie warto, szkoda zamulać system. Mnie do zakupu tableta dorzucili w sferisie ‘gratis’ BitDefender Mobile Security to zainstalowałem. Robi jakieś skany systemu w tle, co prawda sprawdza strony na które się wchodzi, na próbę wchodziłem w takie z adware i złym oprogramowaniem to blokowało je.
Przy normalnym użytkowaniu nic nie wykrywało, tak że ja dziękuję - antywira na smartfona nie potrzebuję :slight_smile:

Antywirusa bym odpuścił, ale jakiś sprytny hosts blokujący natrętne reklamy jak najbardziej. Prędzej przez to będziesz miał “problemy” niż sam sobie coś zainstalujesz.

Normalnie otwierasz sklep dodatków mozilla https://addons.mozilla.org/pl/firefox/ i wyszukujesz dodatki, zakładka dodatki na androidzie jest okrojona do opcji wyłączania dodatku i tylko stare (XUL/XPCOM) chwilowo mają coś więcej poza “wyłącz / usuń”.
Bardziej zaawansowaną konfiguracje zazwyczaj znajdziesz w menu jak dodatek doda się do listy narzędzi lub do głównego menu.

1 polubienie

Ja używam od jakiegoś czasu Opery na Andka i opcja blokowania reklam, w mojej opinii, działa więcej niż dobrze.