Antywirus na symbiana s60v3

Witam

Kupiłem ostatnio Nokie n73 i konczy mi się wersja trialowa f-secure

i mam pytanie

czy jest jakiś DARMOWY antywirus pod s60v3??

przeglądałem forum ale są tylko wersje trial

Po kiego grzyba Ci antywirus na Symbiana? Symbian to nie Windows i na niego trudniej złapać wirusa. Z doświadczenia wiem że nie warto instalować. Miałam antywirusa przez ponad miesiąc i nic nigdy nie wykrył. Wywaliłam go bo po co ma mi zżerać pamięć RAM telefonu i spowalniać jego pracę.

Wgraj sobie kasperskiego

ale można… i wole nie ryzykować, szczególnie, że korzystam w baaardzo dużym stopniu z internetu w telefonie

Napisałem DARMOWEGO , chyba, że wiesz skąd ściągnąc DARMOWEGO??

Posłuchaj, też mam symbiana i też posiadam n73. Nie używam ŻADNEGO antyvita bo jest to zbędnę. Z rszta jak nie chcesz wierzyć popytaj na http://www.symbianos.pl tam są specjalści od symbiana i oni też Ci powiedzą. Antyvir jest to tylko zbędne zapełnianie pamięci…

na symbiana 3 generacji(s60v3) który posiada n73 niema praktycznie wirusow z tego wzgledu ze aplikacje wymagają certyfikatu lub podpisania by aplikacja sie zainstalowala w fonie ,wiec niewarto miec narazie antywira

mylisz się, istnieją. Chyba, że wytłumaczysz mi choćby przypadek mojego kumpla, gdzie sms’y same mu się wysyłały na przypadkowe numery…

ja wytłumaczę… ściągał programy z niezaufanych źródeł…

a w internecie nie znajdziesz wirusa na symbiana chodząc na stronki… ew. na Windowsy ale i tak rzadko :stuck_out_tongue: nie opłaca się, szkoda ramu :stuck_out_tongue: no i AV spowalnia :slight_smile:

PS. nie złapiesz wirusa wchodząc na fonie nawet na strony XXX czy jakieś cracki i inne takie :slight_smile:

:lol: takie oprogramowanie znajduje się na połowie Symbianowców…

A przypadek jednak był inny, kupił sobie SIMówkę z Play i kiedy tylko ją włożył za każdym razem wysyłało mu jakieś sms’y co NIE JEST NORMĄ. Jak się później okazało to był Wirus.

Z resztą spójrz na treść nazwy tematu:

nie ma nic, o tym, czy będzie spowalniać, czy cuś, prosta prośba bez wątków pobocznych. Z resztą jeśli sam piszę, że skończyła mu się wersja trial innego AV, to wie jakie tego skutki #-o

Włączaj BT wtedy gdy jest Ci tylko potrzebny, uważaj na pobierane pliki, nie odbieraj MMSów z dziwnych adresów i telefon będziesz miał jak fortece.

wirusy wchodzą tylko przez BT i przez MMS, nigdy przez internet :slight_smile:

No ale można załapać przez komputer takie wirusa. Nie często ale takie przypadki były.

w necie można znaleźć spis wirusów (nazwy ich)

najlepiej każdy ściągnięty SIS sprawdzać czymś w rodzaju unmakesis (pokazuje jakie są pliki w sisie :wink: tyle że unmakesis jest na s60v1 i v2 bo na v3 nie wiem czy jest coś takiego :slight_smile: )

właśnie…

jeśli będzie zwalniać to jest to na moją odpowiedzialność i wiem, że przez mms, bt i email przechodzi, ale potrzebuje AV, żeby sprawdzał mms, bt i email

więc czekam na link do DARMOWEGO av na s60v3

ale to idzie tylko od ludzi których nie znasz a na kompie jak masz AV to on wykrywa wirusy na symbiana… wiem bo ściągłem i kaspersky wykrył że to wirus (nie szkodzi kompowi ale telefonowi tak :slight_smile: )

a z tego co kojarzę to nie ma darmowego AV na s60v3…

dziękuje o to chodziło