Antywirus na Win Xp, Athlon 1.7, 1GB RAM

Witam,

muszę dokonać zamiany antywirusa w starych komputerach: Windows XP(SP3), Athlon 1,7, 1GB RAM

Mam pytanie do osób mogących mądrze doradzić: jakiego antywirusa z nowych wersji polecacie na starsze maszyny?

Proszę o mądre porady, avasty itp softy odpadają - interesują mnie raczej oferty komercyjne.

Muszę go zainstalować i o nim zapomnieć, nie mam czasu bawić się we własne reguły firewalla itp.

Osobiście rozważam nowego Symanteca lub Kasperskiego.

pozdrawiam l.

Na tą konfigurację moim zdaniem pasowałoby oprogramowanie antywirusowe ESET Nod 32

A co powiecie o takiej ofercie:

http://www.neo24.pl/oprogramowanie-symantec-norton-internet-security-2011-pl-box-%28ksymnis2011pl%29.html?aff_id=101372

oczywiście x2.

NIS 2011 jest trochę ciężkim programem.

Ja osobiście polecam NOD32 Antivirus lub Eset Smart Security jeśli zależy Ci na zaporze.

Szybkim programem jest (a raczej powinna według ostatnich testów AV Comparatives) Panda. Tu masz aż 3 do wyboru: Antivirus Pro 2011, Internet Security 2011 i Global Protecion 2011.

Ceny są różne. NODa możesz dostać już za 99 zł brutto za 1 licencję. Smarta boxa za 189 + koszty wysyłki (już za 3 komoputery)

Panda od 100 do 130 brutto za 2 licencje.

Ps. Avast to też rozwiązanie komercyjne a nie tylko ten darmowy :wink:

Jeśli chodzi o wydajność to stosunkowo najmniej zasobów pożerają:

  1. Norton Internet Security

  2. Eset Smart Security

1.Norton

2.Panda Cloud

3.Immunet Protect Plus ( płatny )

Potwierdzam, Norton Internet Security jest bardzo lekkim programem, sprawdzone na Athlon 2500+ 512 MB RAM.

Na słabych komputerach Panda Cloud Antivirus jest rewelacyjna. Norton też może być - skuteczny i w miarę lekki. Bardzo nisko obciążającym system antywirem jest Norton Antivirus Gaming Edition http://www.dobreprogramy.pl/Norton-Anti … 12647.html - sam mam stary komputer i byłem na prawdę zadowolony. Niestety nie jest już chyba rozwijany a technologia idzie do przodu w przerażającym tempie… Pozdrawiam.