Antywirus nie widzi trojana

Ostatnio komputer bardzo wolno mi się włączał, miałam włamanie na konto FB. Skanowałam komputer antywirusem G Data ale nic nie wykrył. Dziś po włączeniu komputera z przeglądarki wyskoczył mi komunikat, że Cyber Tarcza z Orange wykryła trojana i zablokowała dostęp do Internetu. Udało mi się odblokować dostęp, ale wirus nie został usunięty, tak mi się wydaje, chyba, że jest w kwarantannie. Proszę sprawdzić w jakim stanie jest komputer i proszę o pomoc w usunięciu ewentualnych wirusów

Raporty: FRST http://wklej.org/id/2039927/ Addition http://wklej.org/id/2039928/

Użyj może combofix tylko uważaj - ten program może ci usunąć nawet normalne pliki, ale mi się takie coś nigdy nie przydarzyło.

Rzeczywiście antywirus szalał przy combofix bo myślał, że to wirus i musiałam wyłączyć antywirusa całkowicie, żeby program mógł działać

Raport z działania Combofix http://wklej.org/id/2040362/

@Orianka   

Proszę nie wykonywać poleceń od Użytkowników z tak słabą wiedzą na tematy bezpieczeństwa, pan powyżej otrzymał warna za takie “porady”.

SEMTEX Dziękuję za ostrzeżenie. W takim razie nie wiem czy dobrze zrobiłam używając ten program Combofix. Nie wiem czy komputer nadal ma wirusy? Proszę o fachową pomoc i poradę

Nowe raporty: FRST http://wklej.org/id/2040989/ Addition http://wklej.org/id/2040991/

Nie wiadomo w jakim celu użyłaś, bo w logach nie widać żadnej infekcji.

Sajmon polecił mi użyć Combofix dla przeskanowania i wyczyszczenia. Pobrałam program, on przeskanował wyczyścił i wygenerował się raport, który tu zamieściłam. Dopiero potem zobaczyłam post Admina z przestrogą, dlatego nie wiem czy gorzej sobie komputera nie popsułam i wygenerowałam nowe logi. Może już ten Combofix coś pomógł skoro nic nie ma.

Czyli już wszystko OK?

Jeśli chcesz możesz przeskanować komputer bezpiecznymi programami takimi jak Mawarebytes Anti-Malware, ESET Online Security, Kaspersky Virus Removal Tool.

Właśnie o to chodzi, że nie wiem czy wszystko jest ok, czy komputer jest już czysty od wirusów. Combofix już się odinstalował. Jeszcze przed awarią wczoraj skanowałam komputer tymi różnymi programami i nic nie wykryło. Mam rozumieć, że skoro w logach z FRST i Addition nic nie ma to komputer jest już czysty?

Gdybyś przeczytała regulamin działu https://forum.dobreprogramy.pl/regulamin-dzialu-bezpieczenstwo-503173t.html to wiedziałabyś, że nie używamy od tak Combofixa oraz kto ma prawo polecić tutaj ten program. Co do raportów FRST to otrzymałaś odpowiedź - nie widać w nich aktywnej infekcji. Jeśli Twój program antywirusowy nic nie wykrywa to powinno być dobrze.

Regulamin Działu czytałam jakiś czas temu i wiem, że mogą udzielać tu rad kompetentne osoby. O tym, że Combofix nie każdy może polecać to mi umknęło, przyznaje. Wydawało mi się, że w tym dziale wypowiadają się osoby, które mają dużą wiedze informatyczną. Kolejnym razem będę ostrożniejsza. 

Skoro w tych nowych raportach z FRST nic nie ma, to problem raczej rozwiązany. Dziękuje za pomoc i sugestie