Antywirus w szkole


(Ulrichlyoko03) #1

Słyszałem ze szkoła jest traktowana jak firma komercyjna, szukam antywirusa którego legalnie będę mógł używać w szkole bez żadnych limitów komputerów. Tutaj widnieje tylko bezpłatne http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Inte ... 12952.html w takim układzie moge używać go w szkole?


(system) #2

Tak możesz jak też i np:

http://www.dobreprogramy.pl/Immunet-Pro ... 21016.html

http://www.dobreprogramy.pl/PC-Tools-An ... 12687.html


(Marchelmx) #3

Witam,

szkoły nie są traktowane tak samo jak przedsiębiorstwa, dla szkół instytucji pożytku publicznego, urzędy itp. są dedykowane, specjalne wersje po promocyjnych cenach. I tak np. wersje edukacyjne OS MS Vista Business MOLP to koszt ok 30 pln! za jedną licencję. Podobnie jest z oprogramowaniem graficznym, antywirusami, itd.

Kaspersky posiada w swojej ofercie licencję na 100 stacji roboczych w cenie SRP 359 pln netto - oczywiście do użytku w szkołach:

http://www.kaspersky.pl/products.html?s ... t&prodid=3

Sam używam tego oprogramowania w dwóch szkołach - główny czynnik to cena - w przypadku stu komputerów mamy ok 4 pln brutto / komputer :open_mouth:

Proponuję poczytać na temat licencjonowanie oprogramowania dla edukacji, jeżeli będziesz miał pytania śmiało pisz na PW.

Pozdrawiam


(Mularczyk Maciek) #4

Kaspersky WorkSpace Security, pakiet Pracownia Komputerowa - najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o ilość komputerów i cenę.

Są też inne, tj. "Mała Szkoła" w Esecie, Pakiet Szkoła MIX w G Dacie - ale Kaspersky najtańszy.

U autoryzowanych resselerów znajdziesz w lepszych cenach niż 359 netto :wink: