Antywirus widzi zagrożenie w innych programach

Witam. System to 64 bitowa Vista Home Premium. Antywirus, z którego korzystam to Avast na bezpłatnej licencji.

Dziś w trakcie korzystania z internetu Avast w pewnym momencie wyświetlił komunikat o zarażonym przez jakiegoś trojana (w nazwie miał Win32 gen czy jakoś tak) pliku .exe należącym do programu Malwarebytes Anti-Malware (korzystam z niego regularnie do skanowania systemu). Chwilę potem Avast zapytał czy uruchomić ponownie komputer i rozpocząć skanownie. Potwierdziłem. Komputer uruchomił się ponownie, system się zbootował, ale zamiast pulpitu pojawiła się konsola Avasta. W trakcie skanowania ponownie wykrył mi zarażony plik ten sam co wcześniej. Niestety nie dało się go przenieść do kwarantanny ani usunąć (“Nie odnaleziono nazwy pliku” i numer błędu). Potem zagrożenie wykrył w jednym z plików programu CCleaner i rownież nic się nie dało z tym zrobić, jedynie ignorować. Przerwałem skanowanie.

System przeskanowałem programem OTL:

Log OTL: http://wklej.to/pFrzW

Extras: http://wklej.to/Z3JS1

Bardzo proszę Was o pomoc.

Dodam tylko, że MBAM nic nie wykrył, natomiast Avast ciągle coś znajduje.

Jaki konkretnie plik, jaka lokalizacja? Ten od Malwarebytes?

Wykonaj pełny skan Dr.WEB CureIt! Napisz co wykrywa. Lecz co zostanie wykryte.

Złota zasada mówi żeby na komputerze był zainstalowany tylko jeden antywirus w przeciwnym razie będą się gryzły.

Od kiedy Malwarebytes jest antywirusem?

Do momentu kiedy przerwałem zdążył wykryć mi te dwa pliki:

C:\Program Files\CCleaner\ccleaner.exe

C;\Program Files (x86)\Malwarebytes’ Anti-Malware\trzC4B5.tmp

Stopień zagrożenia Avast okresił jako wysoki.

Zaraz wrócę z wynikami Dr.WEB Curelt.

Korzystam tylko z Avasta. MBAM to nie antywirus.

Na oficjalnym forum avasta piszą, że to fałszywe alarmy powodowane przez najnowszą definicje wirusów.

Miałem podobną sytuację ale myślę że to wina po stronie avasta :slight_smile:

Malwarebytes to jest tylko program szczepionka który ratuje kompa.

Nie jest musowe go mieć w kompie jeśli ma się antywirusa.

Jak koledzy myślicie?

Gdzie tkwi problem?

Dodane 05.02.2012 (N) 13:06

To niech grupa avasta naprawi błąd i niech nie wprowadzają nas w błędy :slight_smile:

Czyli co olać ten wcześniejszy komunikat? No i nie wiem co tam wyszło w logach z OTL…

Nie raz ratował mi skórę :wink:

Spróbuj uaktualnić bazę definicji wirusów i powinno pomóc. W końcu powinni to poprawić.

No ja tak samo myślę jak kolega powyżej :slight_smile:

To po prostu błędy i tyle.

błąd naprawiony

zaktualizujcie bazę wirusów w avast

U mnie wszystko wróciło do normy :slight_smile:

Dzięki za pomoc :slight_smile:

Popieram,to fałszywy alarm spowodowany dzisiejszą aktualizacją.Przeskanowałem na virus total i wynik 3/43.Zagrożenie widzialy ClamAV,Avast i Gdata(używa silnika Bitdefender i Avast).MBAM zagrożenia nie znalazł.W Avast, Ccleaner.exe dodałem do wykluczeń.Reszta w rękach Czechów.Pozdrawiam