Antywirus - Windows Server 2012 Essentials

Witam,

 

Moja firma planuję uruchomić server. Na serwerze będzię znajdował się specjalistyczny program wraz z bazą danych zawierającą dane personalne ludzi, które muszą być zabezpieczone. Server z innymi komputerami w biurze będzie połączony lokalnie, natomiast kilka naszych placówek korzystających z tego samego oprogramowania będą łączyć się zewnętrznie z serverem, aby skorzystać z bazy danych.

 

Chciałbym uzyskać informację o możliwie najlepszym antywirusie dla firmy, który podoła zabezpieczeniu servera.

 

Microsoft Windows Server 2012 Essentials

64-bitowy

 

Nie ma najlepszego zabezpieczenia. 

Nawet jak zabezpieczysz serwer to dane mogą wyciec po stronie klienta, który ma dostęp do tych danych. 

 

Win2012 ma wbudowany antywirus więc jakieś zabezpieczenie będzie. 

Ja osobiście polecam Norton Internet Security, jednak ostatnio widzę, że Bitdefender prowadzi w wielu testach. 

 

Najlepiej jak zainstalujesz wersję testową różnych antywirusów i zobaczysz, który jak pracuje z Waszym serwerem i Waszymi programami. Który najmniej obciąża serwer, wysypuje najmniej komunikatów, nie blokuje żadnych połączeń z tą Waszą bazą danych z zewnątrz. To moim zdaniem będzie najlepsze rozwiązanie, bo jak już kupicie to lipa. 

Mysle że to bardzo dobre zabespieczenie dla małych i dużych firm

http://symantec-av.pl/sklep/Ma%C5%82e+i+%C5%9Brednie+przedsi%C4%99biorstwa?hierarchia=5

http://symantec-av.pl/sklep/Du%C5%BCe+firmy+i+korporacje?hierarchia=8

 

 

 

Chciałbym zapytać jaki standardowy system zabezpieczeń posiada Windows Server 2012 Essentials oprócz zapory systemowej. Jutro będę przeprowadzał rozmowę z osobami, które wprowadzają u mnie w firmie politykę bezpieczeństwa i chciałbym im zadać pytanie czy ta forma zabezpieczeń spełnia jakieś wymagania. 

 

Na innych komputerach w biurze mamy zainstalowany darmowy antywirus  Microsoft Seciurity Essential, ale on jest maksymalnie do platformy Windows 7.

 

Chyba, że jest jakiś program od Microsoftu typu Essential, który będzie działał na platformie Windows Server 2012.

Nie wiem na 100% jak to jest w Windows Server 2012 Essentials ale od Windows 8 i 2012 (z 2012 R2 włącznie) systemy te mają wbudowane oprogramowanie Windows Defender (wcześniej Microsoft Security Essentials dla Win7 i starszych). 

 

Tak więc oprócz zapory sieciowe system ten jest wyposażony w antywirusa. Jednak jego skuteczność pozostawia wiele do życzenia.