Antywirus z przeminiętą licencją

Witam,

Mam, a w sumie miałem ważnego antywirusa licencjonowanego do przedwczoraj, pomimo to nadal pracuje jak zawsze. Czy “G Data InternetSecurity” sam się automatycznie wyłącza? Czy mam go ręcznie odinstalować? Antywir jest dobry, w związku z tym chce go mieć jak najdłużej, tylko nie wiem jak się rychło potoczy.

Tak więc: czy antywirusy, których licencja już się wyczerpała same się po pewnym czasie wyłączają? Czy użytkownik dotychczasowy sam to musi zrobić? Nigdy się z czymś takim nie spotkałem.

Taki antywirus ma wyłączoną ochronę i już w ogóle Cie nie chroni… czy go usuniesz czy zostawisz nie aktywowanego jedno i to samo :lol:

Jeszcze jedno pytanie, jakiego darmowego firewalla polecacie do najnowszego avasta?

G Data działa, ponieważ licencja jest tylko na aktualizacje, a nie na program to spora różnica. Myślę jednak, że nieaktualizowany przez długi czas antywirus to nie jest dobry pomysł. Możesz tanio kupić G Datę na pół roku z aktualnym numerem KomputerŚWIATA

Comodo Firewall ;-).

Z antywirusami jest różnie. Jedne się dezaktywują całkowicie (np Kaspersky) inne nie pobierają aktualizacji (np Eset).

Ale na pewno jeśli chcesz używać innego - musisz odinstalować wcześniejszy.