Antywirus + zapora sieciowa [co najlepsze]

Wiem, że może temat się wielokrotnie przewijał ale czytając te recenzje i posty prawdę mówiąc nie wiele mi to dało… Potrzebuję propozycji i ewentualnej możliwości dopytania się a nie czytania opisów…

 

 

Siemka!

 

 

1.  Potrzebny mi antywirus, wiadomo, żeby chronił mnie przed wirusami, robakami i zamulaczami które przyczepiają się przy pobieraniu plików z internetu, a robię tego dość dużo…

 

2.  Potrzebuje też coś w rodzaju zabezpieczenia, żeby moje dane bez mojej świadomości nie uciekały do internetu… (hasła do kont, numery kart bankowych, loginy, mail’e)

 

 

Co polecacie? Ważne, żeby było to darmowe albo jakieś nie drogie, bo nie widzi mi się płacić co roku 180 zł za coś co mogę mieć za darmo… :confused:

 

Nie ważne czy to w jednym programie czy będą to 2 osobne, ważne aby nie zamulało kompa, pracowało sobie w tle, było lekkie i nie zmniejszało wydajności np. w grach (BF3, BF4, MOH i inne dość wymagające)  :smiley:

 

 

W skrócie:

 

6 GB RAM

500 GB HDD

Dwurdzeniowy procek 3.20 GHz

Win 7 Home premium SP1

64 bit

 

 

 

Niby pobrałem już Avast Free Antivirus 2015 ale za Internet Secure dość dużo chcą :slight_smile:

Nie ma czegoś takiego.

 

Programy tego typu maja pomagać chronić, ale nie chronią na zasadzie “mam i nikt mi nic nie zrobi”

 

Podstawową ochroną jest odpowiednia wiedza i mózg.

Co do antywirusa wybór jest prosty, przynajmniej dla mnie: Avira, wielokrotnie do nie wracałem po testowaniu innego antywirusa, który najczęściej zamulał komputer fałszywymi komunikatami o wirusach, najczęściej w popularnych grach.

Firewall - tu mam spory problem, ponieważ najpopularniejsze jak np comodo zawieszały mi grę i kończyły żywot w koszu.

 

http://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/windows-7/april-2015/

Ja z antywirusów korzystałem z Avasta … nie polecam. Komputer po miesiącu zawsze był zawalony wirusami. Szukam teraz czegoś rozsądnego, niekoniecznie darmowego, wolę zapłacić i mieć spokój z tymi wirusami. Znajomy polecił mi tego antywirusa ( http://www.omegasoft.pl/ESET ). Ja w domu mam dwa komputery i laptopa, więc najrozsądniej było by kupić pakiet na 3 stanowiska. 

No okey w takim razie trzeba to przemyśleć :smiley: