Antywirusowy skaner za free

MicroWorld to znana firma na rynku antywirusów , która w swojej ofercie zawiera także darmowy skaner antywirusowy MicroWorld Antivirus Toolkit Utility 4.7.5 , z opcją skanowania systemu przy jego starcie . Program zawiera baze 74 000 wirusów z regularnym update, w której uwzględnia także takie zagrożenia jak spyware , dialery ,keyoggery i inne złośliwe malware. Chodz nie zawiera strażnika chroniącego system w czasie rzeczywistym, może być doskonałym detektorem systemu uruchamianym automatycznie przy jego starcie i informującym o wykrytej infekcji.

W skanerze można wybrać skanowanie określonych wpisów, pamięc, wpisy startowe systemu , rejestr bądz by skanował zawsze tylko określone foldery lub napędy. W podanych testach program spisał się bardzo dobrze w detekcji mikrobów ( e-Scan ) : ( 2002r) http://www.virus.gr/english/fullxml/def … =31&mnu=31 , (2003r.) http://www.virus.gr/english/fullxml/def … =59&mnu=59 , ( 2004r) http://www.virus.gr/english/fullxml/def … =67&mnu=67 .

Program można pobrać stąd http://www.mwti.net/antivirus/free_utilities.asp

Świetny skaner, niestety nie usuwa tego co wykryje. Znalazł mi 14 wirusów krórych nie widział ani Norton, ani MKs On line.

Warto w temacie dodać , jeśli mowa o ekonomiczym zabezpieczeniu systemu , o specjalnej ofercie promocyjnej dla systemu Windows XP SP2 firmy F-Secure . Ten jeden z najlepszych antywirusów może być testowany u nas w komputerze przez 6 miesięcy za darmo, potem należy zakupić z 50% zniżką ten produkt by kontunuować subskrypcje na świeże szczepionki ( F-Secure 2005) http://www.f-secure.com/poland/protectyourpc/

F-Secure Anti-Virus 2005 jest pl ?? :x

nie sądze ( jednak , skoro Internet Secure 2004 tej firmy doczekał się polskiej wersji językowej http://www.idg.pl/news/71084/100.html , należy założyć , że firma zadba o polskiego klienta zapewniając mu polską wersje tego produktu na 2005r. , podobnie jest z AVK 2005 który w Niemczech już jest, u nas jeszcze nie doczekał się polskiej ‘‘odsłony’’’) . Tutaj jest omówiona wersja 2004 co może być pomocne http://www.wiruszone.net/articles.php?topic=12

Tak jest po polsku. Ale jestem zwiedziony jego “pamieciożernoscią”. W menedzeze uruchania mi 12 procesów i spowalnia system, wydaje mi sie, bardziej niz avast którego do tej pory uzywałęm. No chyba ze jest skuteczniejszy.

avast należy do lekkich antywirusów. Kto skuteczniejszy ? , poczytaj linki na testy antywirusów .

ja mam AVK 2004 króry podobno “zabiera” dużo pamięci i strasznie spowalnia kompa. A ja mam słaby komputer i nie widzę różnicy wydajności np. podczas skanowania

PS. DSJ 3 ścina jak ściągam eDankejem, a podczas skanowania nie :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Co do F-Secure Anti-Virus 2005. Pytanie mam. Mianowice zauwazyłe ze nie pobiera mi aktualizacji. Ostatnia aktualizacja była 18.12 czyli podczas instalowania. Czy to jest noramalne? Jak wymuszam aktualizacje tez nic to nie daje. Tak rzadko puszczają aktualizacje czy cos niepoprawnie mi działa ten program?

stawiam raczej na to drugie, f secure ma skaner Kaspersky a ten aktualizowany jest nawet kilka razy dziennie …, ( nawet jestem pewien : ‘‘Latest Definition Updates: December 23, 2004 / 23:13:45’’ ) :wink: http://www.f-secure.com/download-purchase/updates.shtml

można pobrać aktualizacje także ręcznie (Manual update) . Open F-Secure Anti-Virus Settings and Statistics and start the database update process by clicking on the ‘Update Now’ button on the ‘Updates’ pane. (otwórz w programie ‘‘setting i statistic’’ ->wybierz ‘‘aktualizuj’’ naciskajac przycisk ‘‘update now’’) lub pobierz w formie zip z tej strony http://www.f-secure.com/download-purcha … l#windows2 -> zapisz i następnie w programie Administrator ->‘Tools’ (Narzędzia)-> ‘Import Virus Signature Database…’(Importuj baze sygnatur’).

F-Secure można aktualizować ręcznie.Poza tym pobiera bazy raz/dwa razy na tydzień.

Coś masz schrzanione z instalacją F-Secure AV.

inne korzystne oferty firm antywirusowych na zabezpieczenie systemu ( dłuższe testowanie) :