Antywirusy

Siemka ,mam takie lamerskie pytanko z dziedziny antywirusów,czy aby zainstalowac drugiego antywrusa musze odinstalowac tego którego mam czy może można go w jakis sposób "zatrzymać"na czas działania tego drugiego? :)Czasem mam potrzebe przeskanowac komputer jakims alternatywnym i wtedy odinstalowywuje “starego” i montuje nowy ale to troszke czasochłonne stąd moje pytanko :slight_smile: .Pozdrawiam…

Najlepiej nie mieć zainstalowanych wiecej niż 1.

Ale jak już musisz, to bezwzględnie wyłącz całkowicie ten nieużywany - w razie potrzeby Ctrl+Alt+Del i kończysz procesy AV.

Ja używam naraz dwóch antyvirów… Mks_vir 2005 i Antywira wbudowanego w Zone Alarm. I wogóle mi to nie przeszkadza :slight_smile:

Dwa antywirusy nie sa wskazane. Zawsze moze zatrzymac dzialanie jednego z nich i rozpaczac prace drugiego. Jednak praca ich bierze duzo pamieci ram

Hmmmmm ciekawe to co piszesz. Gdzie w zone alarm jest aplikacja antywirusowa ??

Odnośnie tematu.

Możesz mieć dwa antywirusy w systemie, pod warunkiem że w jednym wyłączysz ochronę w czasie rzeczywistym (skaner rezydentny) i nie będziesz skanował obydwoma równocześnie. Z doświadczania wiem że programy antywirusowe Norton są “uczulone” na sąsiedztwo drugiego antywira.

w Zone Alarm Security jest antywir

I dlatego zadałem to pytanie.

Zone alram i Zone Alram security to dwie różne aplikacje.

Tak samo jak np Norton Antyvirus i Norton Internet Security

zgadza sie fiesta

kolega zapomnial dopisac pewnie

z mojej strony dodam tak, zeby robiac jak sie ma juz dwa antywiry,

w tle ustawic tego co ma najczesciej UPDATE baz ,a do koszenia na dysku czyli skaner na zadanie tego co ma najwieksza baze

i najlepiej sobie z tym radzi z kasacja robali

a nie moższ poprostu skorzystać z jakieś dobrego skanera on-line :wink:

Ja kompa skanuję dwoma antywirami w tym samym czasie Norton i Mks on-line i nie miałem jeszcze żadnych problemów.

Nie radził bym ci używać dwóch antiwirów na raz, bo ja raz tak zrobiłem i komputer padł nic nie dało się z nim zrobić, zawieśił sie na amen. więc jeżeli masz dwa antiwiry to jeżeli działa jeden z nich to radzę wyłączyć drugi.

I własnie dlatego radze sie doswiadczonych forumowiczow aby tego uniknąc,podstawową wiedze na temat antywirów posiadam i wiem ze na dwóch anty jednoczesnie daleko nie zajadę :slight_smile: w związku z tym pytam sie w jaki sposób wyłączyc jednego tak aby go nie odinstalowywac a jedynie “uspic” :slight_smile: Pytam dlatego ze gdzieś usłyszałem ze nawet jak go wyłącze w menadzerze zadan to i tak gdzies w tle bedzie działał i moze mi sie gryźć z drugim zamontowanym …

był czas kiedy testowałem różne antywirusy aż trafiłem na ‘‘swojego’’ :). Mogę tylko powiedzieć jedno , w systemie najlepiej mieć jeden ale skuteczny antywirus niż dwa słabe, zresztą niektóre nie potrafią egzystować razem powodując nawet zupełne zawieszenie systemu i tylko tryb awaryjny rozwiązuje sprawe ( avast-kaspersky, avast -avg, antivir PE), poza tym należy dobrze oczyścić system po deinstalacji, wszystkie komponenty bo niestety ale nie wszystko załatwia deinstalacja chodżby zawarta w programie (nod 32 zostawił sobie folderek ,avast mnóstwo wpisów w rejestrze…).Co innego antywirus-antyszpieg, tutaj raczej nie ma konfliktów i programy nawet świetnie się uzupełniają . Inna systuacja antywirus i wyspecjalizowane narzędzie do zwalczania trojanów , również nie zauważyłem konfliktu , chodż oba pracują w tle . Jeśli chodzi o drugi antywirus dla kontroli systemu okresowo, najlepszym chyba rozwiązaniem jest zainstalowanie skanera antywirusowego on-line , jest wiele dobrych , a dobry poleci Kamcia :wink:

ps. nie da się uśpić antywirusa tak zupełnie (wyłączjąc np. real time protection) , zawsze jakieś procesy w programie mogą powodować konflikty, dobrym rozwiązaniem jest albo skaner online albo antywirus w formie skanera bez rezydentnej ochrony jak Bit Defender free , antytrojan A2 free czy np. ten http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ht=#114913.

Więcej nie znaczy lepiej :!:

kilka skanerów on-line omówiła też picasso :

''mks_vir Scanner Online

Dobre bo polskie i dobre bo … oferuje wiele możliwości. Inicjuje się wolno gdyż trza ściągnąć ponad 1MB. Skanuje dyski twarde i wymienne oraz indywidualne foldery.

Panda ActiveScan + jak ktoś woli wersja PL skanera Pandy Panda ActiveScan PL

Bardzo dobry. Skanuje dyski twarde i wymienne, indywidualne foldery i pliki włącznie z archiwami oraz pocztę. Dostępna jest też opcja heurystyki w poszukiwaniu nieznanych wirusów.

BitDefender Online Virus Scan

Bardzo dobry. Działa powoli ale oferuje duże możliwości. Cecha charakterystyczna: tzw. R.T.V.R. czyli Real Time Virus Remover. Skanuje sektor rozruchowy dysku, RAM, dyski twarde i wymienne, indywidualne foldery i pliki włącznie z archiwami oraz pocztę.

RAV AntiVirus Online Virus Scan

Bardzo dobry. Szybki. Skanuje dyski twarde i wymienne oraz indywidualne foldery i pliki. Skanuje dokumenty na dyskach oraz pliki Outlooków (*.pst Outlooka i *.dbx Outlook Expressa). Dodatkowo inna wersja skanera dla pojedynczego wybranego pliku RAV AntiVirus Online File Scan.

Trend Micro Hausecall online scanner

3x “bardzo”: bardzo dobry, bardzo powolny, bardzo solidny.

PC Pitstop Virus Scan

“Okrojona Panda”. Szybki gdyż zoptymalizowany pod kątem wolnych modemów. A więc to coś dla tych co jadą na dial-upie…

Symantec Security Check Online Scanner

Przereklamowany w stosunku do rangi producenta. Działa powoli i jest znacznie uproszczony. Skanowany jest od razu cały komp bez możliwości wskazania konkretnego obiektu do skanowania jak to oferują inne skanery tego typu. Nie potrafi wykonać skanu na plikach skompresowanych.

McAfee FreeScan

Uproszczony. Skanuje tylko dysk C, pliki z folderu Windows i Moje Dokumenty.

Command on Demand? Scanner

Bardzo prosty w budowie i funkcjach. Skanuje dyski twarde i wymienne. NIE skanuje pamięci ani poczty. Może się przydać.

Kaspersky On-line Virus Checker

Prymitywny. Skanuje jedynie pojedyncze pliki oraz archiwa. Ograniczeniem jest rozmiar pliku do 1MB. Może się jednak przydać gdy mamy jeden dziwny plik i nie wiemy skąd się wziął…

IKARUS Free Online-Scanner

Prymitywny. Skanuje tylko jeden plik ograniczony w rozmiarze do 1MB. Dodatkowym narzędziem tej samej niemieckiej firmy jest IKARUS Free Email-Scanner. Jest to skrzynka pocztowa o adresiku emailscanner@mail.ikarus-software.at do której można wysyłać swoje podejrzane mejle by ktosik inny nam je sprawdził. I to samo ograniczenie: mejl max może ważyć tylko 1 MB.

DrWeb online virus check

Porażka. Skanuje tylko jeden wybrany plik ale nie wiadomo czy są jakieś ograniczenia w rozmiarze tegoż pliku! LOL. Jest również obwarowanie co do adekwatności wyników. Jak podkreślono wyniki niekoniecznie mogą być zgodne z prawdą. Nie polecam ale umieszczam info by nikt się nie naciął za bardzo… ‘’

Dzieki wszystkim za wyczepujace wypowiedzi :o :slight_smile:

Mcafee.2005

http://www.google.com/search?hl=pl&q=Mc … lr=lang_pl