Antywirusy

Witam

Potrzebuję pomocy może ktoś z was używa lub wie gdzie to znaleźć.
Mam wypełnić zestawienie o programach antywirusowych i mam parametr: " najnowsza wersja definicji wirusów (są to pliki z bazą próbek kodów złośliwych):"
Jeśli ktoś używa lub wie gdzie to zaleźć proszę o pomoc.
Lub proszę o podanie jakich programów używacie wraz z najnowszą definicją wirusów.
Poniżej lista:

Ashampoo Anti-Virus 3.2
Clearsight Antivirus Free 5.0.25
eScan Anti-Virus 14.0.1400
AVG AntiVirus 19.8.4793
Avast Free Antivirus 19.8.2393
Bitdefender Antivirus Free Edition 1.0.16.150
FortiClient 6.0.5
Bitdefender Antivirus Plus 2020
Comodo Cloud Antivirus 1.21.7095.842
Amiti Antivirus 25.0.720.0
IKARUS anti.virus 2.16.25
ESET NOD32 Antivirus 13.0.24.0
Arcabit AntiVirus 2016
Avira Free Antivirus15.0.2001.1707
Kaspersky Free 20.0.14.1085
NANO AntiVirus 1.0.134.90567
Amiti Antivirus 25.0.720.0
Dr.Web Katana 1.0.6.10230
Emsisoft Anti-Malware 2020.1.0.9926
Emsisoft Anti-Malware 2020.1.0.9926
Panda Antivirus Pro 2016
PC Matic Home Security 3.0.0.11
Adaware Antivirus Free 12.6.997.11652
Comodo AntiVirus 12.1.0.6914
Immunet Protect 7.0.2.11454

https://www.majorgeeks.com/mg/sortname/definition_updates.html

Hehehe, Rychu, wykładowca pewnie pół dnia kombinował jak tu młodzież do samodzielności w kreatywności zachęcić a Ty… :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Nieco dziwi mnie takie pytanie, przyznam :slight_smile:
Definicje są aktualizowane kilka razy dziennie.

1 polubienie

Przepraszam autora wątku, ale nic głupszego dawno nie czytałem…i nie, nie chodzi o pomoc dla Ciebie tylko fragment tekstu, który zacytowałeś na temat sygnatur. Nie wiem, kto jest autorem pytania i jaka jest jego znajomość tematu, ale ta jedna fraza wskazuje, że chyba nie za wielka lub poszedł w zbyt duże uproszczenie. Sygnatury to nie są próbki szkodników - to tylko zapisany w odpowiedni sposób (nawet jako plik TXT) najbardziej charakterystyczny fragment kodu szkodnika, a nie on sam. Dzięki temu sygnatury nie ważą po kilka GB, bo przecież niektóre szkodniki w całości “ważą” kilkadziesiąt MB nawet…tu nieco więcej w przystępnej formie


Ale nie o tym teraz i trochę więcej zarzutów i niejasności

  • Nie ma czegoś takiego jak najnowsze sygnatury…nie ma, bo to niemożliwe, gdyż laboratoria firm mają swoje własne źródła szkodników i trudno porównać, która z nich jest nowsza z prostej przyczyny - dziennie jest wykrywanych i opisywanych nowych oraz zmodyfikowanych szkodników w ilościach sięgających setek tysięcy. To zwyczajnie niemożliwe, by wszyscy wykrywali dokładnie to samo i jeszcze przekształcili to w sygnatury.
  • Kolejna sprawa - sygnatury są aktualizowane po kilka czy kilkanaście razy dziennie w klasycznych AV, nie wspominając o AV bazujących na chmurach , co powoduje że wymiana danych AV-serwer jest w czasie rzeczywistym, jak tylko będzie taka konieczność. Takim programem, który wymieniłeś na swojej liście jest np. Immunet, Comodo Cloud AV (zresztą w listopadzie ubiegłego roku porzucono jego rozwój, więc dlaczego tu na liście) czy Panda, która była jednym z pionierów tej technologii. Sygnatury takich “chmurowych” AV będą w takim razie najlepsze, bo najszybsze?..no niestety to tak nie działa.
  • Trzecia sprawa to umieszczony Dr.Web Katana - to nie jest żaden antywirus tylko bloker behawioralny i nie jest oparty w ogóle na sygnaturach, o czym wspomina sam producent
    https://download.drweb.com/katana/?lng=en
    choć dla celów tylko reklamowych zapewne używa terminu “anti-virus”…ale to przekłamanie.
    Napisz może bardziej szczegółowo, co to za ankieta, bo za dużo tu błędów merytorycznych i gtrudno przewidzieć, jaka może być dla jej autora prawidłowa odpowiedź.

@uczentechnikumkrakow

“Prawdziwy mężczyzna zamiast miodu żuje pszczoły” :joy:
Zaskocz belfra i powiedz mu, że w walkach z infekcją korzystasz z Tronu, a nie jakiś tam bezpośrednich AV:
https://www.majorgeeks.com/files/details/tron.html , czyli https://www.reddit.com/r/TronScript/wiki/index
Wiesz - zanim ten Tron przemłóci dysk, może minąć doba :joy: a efekt niegwarantowany!

2 polubienia

Zadanie polegało na zrobieniu zestawienia programów antywirusowych na według wzoru dostarczonego przez nauczyciela

  • nazwa i najnowsza wersja programu:- twórca:- data wprowadzenia na rynek:- platforma systemowa:- rozmiar pliku instalacyjnego (może być różny w różnych systemach):- licencja:- cena: dla użytkowników domowych- i komercyjnych-- grafika prezentująca główne okno aplikacji- najnowsza wersja definicji wirusów (są to pliki z bazą próbek kodów złośliwych):

POTRZEBUJĘ POMOCY

OK…musisz na siebie niestety wziąć ciężar sporej pracy, żeby dane sprawdzić i ewentualnie porównać. Strona na Majorgeeks była już wyżej wspomniana - tam też znajdziesz listę samych programów, poza tym

2 polubienia

A mnie zaskoczył brak na liście Windows Defendera. No kurcze, albo uczycie się na Linuksach (chwalić), albo nie wiecie co macie w systemie (ganić).