Antywirysy- jak dokładnie je wykasować/odinstalować

Witam. Mam problem. Gdy nie mam żadnego antywirusa gdy wejdę w panel sterowania, zabezpieczenia, centrum zabezpieczeń, to w zaporze pisze że jest chronione programem F-Secure, a w ochronie przed złośliwym oprogramowaniem pisze że Eset nod 32 chroni komputer. A ja te antywirusy dawno odinstalowałem. W program files ich nie ma. Jak mogę usunąć te zbędne programy??

I jeśli to możliwe jak jakieś ślady zostały innych av to czy je też mogę jakoś znaleźć? Czyściłem kompa CCleaner oraz rejestr Wise Registry Cleaner 4 Pro Czekam na Pomoc. Pozdrawiam

Jeżeli po odinstalowaniu programu antywirusowego nada pojawia się on w Security Center, to można go wykurzyć przy pomocy prostego pliku wsadowego:

net stop winmgmt

CD C:\WINDOWS\system32\WBEM

RD /S /Q Repository

net start winmgmt

Kopiujesz powyższy kod do notatnika i zapisujesz plik z rozszerzeniem .bat [jeżeli masz Windows zainstalowany na dysku innym niż C, to w linijce

CD C:\WINDOWS\system32\WBEM

musisz podać odpowiednią ścieżkę] i następnie uruchamiasz tak utworzony plik tradycyjnie poprzez dwukrotne kliknięcie LPM.

Potem już tylko uruchamiasz kompa ponownie i zrobione - przestarzałe wpisy zostaną usunięte z repozytorium Security Center :wink:

Pozdrawiam

ktośtam a powiedz mi bo teraz zainstalowałem bitdefendera to nie usunie mi go?

Mam jeszcze 1 problem lak kliknę np na jakiś folder PPM to tam pisze skanuj za pomocą Malwares Anti-Malware a ja jego też odinstalowałem i takie coś zostało :frowning: I tak samo nie mogę skasować folderu i Malware’s Anti-Malware tam jest jakiś 1 plik

Można również wyczyścić rejestr.

Program RegSupremePro , bardzo polecam. Dokładnie czyści komputer z ‘śmieci’.

Owy plik to właśnie rozszerzenie powłoki.

Start -> Uruchom -> cmd -> wpisz:

Jeśli masz zainstalowanego MBAM w innym folderze, to zmieniasz odpowiednio niebieskie zaznaczenie.

Potem w Menadżerze Zadań zabijasz proces explorer.exe i po chwili go ponownie uruchamiasz -> Plik -> Nowe zadanie (Uruchom) -> explorer.

Po tym możesz usunąć folder po MBAM-ie.

PS. To co zaproponował ktośtam nie usunie twojego obecnego antywirusa.

To wyczyści tylko bazę danych usługi Centrum Zabezpieczeń, która podaje nieaktualne informacje.

deFco247 pisze tak:

Nie można załadować modułu C:/Program. Upewnij się czy plik bierny jest przechowywany w określonej ścieżce lub zdebuguj ją aby sprawdzić czy występują problemy z plikiem binarnym lub zależnymi plikami DLL. Nie można odnaleźć określonego modułu.

Ścieszkę wpisywałem na 7 razy i cmd był uruchamiany jako admin. Nie wiem co jest czemu nie idzie ;/

Dzięki to pomogło

Faktycznie, moja pomyłka…

Wklej taki tekst:

Potem dalsze czynności.

Oks dzięki wielkie pomogło :slight_smile: