Anulowanie licytacji po jej wygraniu

Witam

Parę dni temu licytowałem słuchawki na allegro. Chwilę później, moja oferta została przebita kwotą które bym nie dał za nie więc dałem sobie spokój i kupiłem z innego źródła.

Dzisiaj dostałem info, że wygrałem licytację…najwyraźniej oferta została wycofana przez poprzedniego użytkownika.

Napisałem wiec maila do sprzedawcy z prośbą o anulowanie aukcji

W odpowiedzi dostałem informację, że ich to nic nie obchodzi i muszę jak najszybciej wysłać pieniądze za wygraną licytację, inaczej będą konsekwencje w postaci blokady konta, dodatkowych opłat, itp

 

Co mam teraz zrobić??

Sprzedający ma rację ale tylko częściowo.

 

Twoja oferta jest najwyższa, więc wygrałeś aukcje i masz obowiązek dokończyć swoje zobowiązania (zapłacić za przedmiot)

 

Nie grozi Ci jednak blokada konta, najwyżej ostrzeżenie a dopiero z tego co pamiętam trzy ostrzeżenia skutkują blokadą konta.

Tak samo nie ma powodu do dodatkowych opłat, sprzedający może np. na drodze cywilnej wymagać od Ciebie zapłaty za przedmiot lub zwrotu kosztów wystawienia i prowizji jednak wątpię aby mu się chciało to zrobić.

 

Jeśli zrezygnowałeś za zakupu na tej aukcji powinieneś sprzedającego poprosić o wycofanie Twojej oferty ale jeszcze w czasie trwania aukcji.

Witam! Nie musisz wpłacać kasy za ten przdmiot. Gość może poinformować Allegro o tym i wtedy dostaniesz ostrzerzenie tylko. Możesz ich dostać 3 i wtedy zablokują ci konto. Nie będziesz płacić zadnych dodatkowych pieniędzy, a tamtemu jak to zgłosi oddają prowizję. Modło byc też tak ze ktoś im podbijał ceną i przcholowali wtedy wycofali ofertę.

Pozdrawiam!

Nie zdążyłem anulować oferty, bo dowiedziałem się, że moja jest najwyższa już po aukcji.

Mam się obawiać większych konsekwencji, jak np. zapłata za przedmiot lub wejście na drogę sądową? Szczerze to nie wiem co teraz robić