Anulowanie wszystkich dokumentów drukowania - automat

Cześć.

Potrzebuje zrobić skrót czy inne rozwiązanie które można umieścić np. na pulpicie mające za zadanie automatyczne anulowanie wszystkich dokumentów drukowania. Albo powiedzcie mi czemu nie pokazuje się ikonka drukarki koło zegarka w trakcie drukowania? System Windows XP SP2. Jeśli nie no to moja mama będzie musiała się nauczyć wchodzić w drukarki i tam anulować :wink:

http://www.hotfix.pl/czyszczenie-bufora … w-a209.htm

Sprawdź wszystkie połączenia “kablowe” peceta z drukarką i czy usługa Bufor wydruku jest uruchomiona (spoolsv.exe).

Dla pewności sprawdź w Panelu sterowania > Drukarki czy masz zainstalowaną swoją drukarkę i wybraną jako domyślną. Jesli nadal nie ma ikonki w trayu to poszukaj w ustawieniach/właściwościach swojej drukarki odpowiedniej opcji.

Też kiedyś miałem problem ze skutecznym usuwaniem zadań do wydruku i gdzieś znalazłem plik .bat robiący to dość skutecznie. Możesz go zrobić w notatniku:

Nowy > wklej to:

net stop spooler

del /q /f %systemroot%\system32\spool\printers\*.*

net start spooler

Plik zapisz pod dowolną nazwą ale rozszerzenie musi być .bat. Kiedy chcesz usunąć zadania drukowania po prostu odpal ten plik. U mnie działa zawsze bez zarzutu.

Pozdrawiam.