Any Video Converter - problem ze zmianą rozdzielczości filmu

(Filipek 170) #1

Witam.

Mam problem z programem Any Video Converter.

Konkretnie chodzi o to,że mam film w rozdziałce 1920x1080 i chciałbym sobie tą rozdzielczość zmniejszyć na 1280x720.

Problem w tym,że gdy dodam plik wideo do programu to mam tylko cztery możliwości zmiany rozdzielczości:

• 480x270

• 480x320

• 640x480

• 720x480

i tyle..

Nie wiem dlaczego program nie daje mi możliwości zmiany rozdzielczości na żądaną.. Może wie ktoś dlaczego tak się dzieje ?

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

(Agatonster) #2

SprzatacZ

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(xyzzyx) #3

A może format na jaki chcesz zrobić konwersję, takiej  rozdzielczości nie obsługuje. Sprawdziłem(co prawda na http://www.dobreprogramy.pl/FormatFactory,Program,Windows,13295.html) i n.p.  AVI; WMV czy MP4 umożliwiają mnóstwo rozmiarów do wyboru. Ale już n.p.  3GP  daje tylko trzy możliwości do wyboru.

(Filipek 170) #4

Dzięki,zauważyłem,że miałem ustawioną konwersję na format apple…

Tak idąc dalej to do jakiego formatu poleciłbyś konwersję ? 

Mam wideo w rozdzielczości 1920x1080 w formacie MOV (QuickTime) i chciałbym sobie tylko zmienić na mniejszą rozdzielczość.

Teraz pytanie co wybrać bo opcji jest wiele,a chciałbym żeby to wyglądało dobrze przed jak i po konwersji…

Pozdrawiam.

(xyzzyx) #5

To chyba będzie zależeć od tego, na czym chcesz go odtwarzać.  Spróbuj “pogooglać”  który format do czego jest “powołany”, i może  to ci podpowie  wybór. Do normalnego użytku może AVI lub WMV?

(Filipek 170) #6

Konkretnie obrabiam w Vegasie i po prostu chcę (albo raczej muszę) obrabiać każdy klip w tej samej rozdziałce.

Gdybym nie musiał robić kompresji to bym nawet nie pytał,ale chcę aby klip po konwersji był równie dobrej jakości co oryginał,dlatego pytam :wink:

Pozdrawiam. 

(xyzzyx) #7

Co do jakości po obróbce nie chcę się wypowiadać, rzadko to robię a różnie to wychodzi. Musisz sam sprawdzić(ewentualnie może ktoś jeszcze się wypowie)  Nie znam za bardzo Eny Video ale jeżeli nie znasz jeszcze to wypróbuj FF.  Umożliwia zmiane wybranego parametru a  pozostałe "przepuści w automacie, wtedy chyba wszystkie filmy  powinne być jednakowe.  Powodzenia i też pozdrawiam.

(Filipek 170) #8

Miałeś rację przyjacielu,FF wykonał swoje zadanie należycie.Rozdzielczość zmieniona,reszta bez zmian,a jakość ta sama.

Wielkie dzięki za pomoc :wink:

Pozdrawiam Serdecznie.