Any Video Converter - problem ze zmianą rozdzielczości filmu

Witam.

Mam problem z programem Any Video Converter.

Konkretnie chodzi o to,że mam film w rozdziałce 1920x1080 i chciałbym sobie tą rozdzielczość zmniejszyć na 1280x720.

Problem w tym,że gdy dodam plik wideo do programu to mam tylko cztery możliwości zmiany rozdzielczości:

  • 480x270

  • 480x320

  • 640x480

  • 720x480

 

i tyle…

Nie wiem dlaczego program nie daje mi możliwości zmiany rozdzielczości na żądaną… Może wie ktoś dlaczego tak się dzieje ?

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

1 polubienie

SprzatacZ

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

A może format na jaki chcesz zrobić konwersję, takiej  rozdzielczości nie obsługuje. Sprawdziłem(co prawda na http://www.dobreprogramy.pl/FormatFactory,Program,Windows,13295.html) i n.p.  AVI; WMV czy MP4 umożliwiają mnóstwo rozmiarów do wyboru. Ale już n.p.  3GP  daje tylko trzy możliwości do wyboru.

 

Dzięki,zauważyłem,że miałem ustawioną konwersję na format apple…

Tak idąc dalej to do jakiego formatu poleciłbyś konwersję ? 

Mam wideo w rozdzielczości 1920x1080 w formacie MOV (QuickTime) i chciałbym sobie tylko zmienić na mniejszą rozdzielczość.

Teraz pytanie co wybrać bo opcji jest wiele,a chciałbym żeby to wyglądało dobrze przed jak i po konwersji…

Pozdrawiam.

To chyba będzie zależeć od tego, na czym chcesz go odtwarzać.  Spróbuj “pogooglać”  który format do czego jest “powołany”, i może  to ci podpowie  wybór. Do normalnego użytku może AVI lub WMV?

 

Konkretnie obrabiam w Vegasie i po prostu chcę (albo raczej muszę) obrabiać każdy klip w tej samej rozdziałce.

Gdybym nie musiał robić kompresji to bym nawet nie pytał,ale chcę aby klip po konwersji był równie dobrej jakości co oryginał,dlatego pytam :wink:

Pozdrawiam. 

Co do jakości po obróbce nie chcę się wypowiadać, rzadko to robię a różnie to wychodzi. Musisz sam sprawdzić(ewentualnie może ktoś jeszcze się wypowie)  Nie znam za bardzo Eny Video ale jeżeli nie znasz jeszcze to wypróbuj FF.  Umożliwia zmiane wybranego parametru a  pozostałe "przepuści w automacie, wtedy chyba wszystkie filmy  powinne być jednakowe.  Powodzenia i też pozdrawiam.

 

Miałeś rację przyjacielu,FF wykonał swoje zadanie należycie.Rozdzielczość zmieniona,reszta bez zmian,a jakość ta sama.

Wielkie dzięki za pomoc :wink:

Pozdrawiam Serdecznie.