AOC 24G2U Problem z Hz od 100-144hz

Od paru dni borykam się z moim AOC 24G2U. Praktycznie od początku występuje problem z wyświetlaniem obrazu przy 100-144hz czy to na pulpicie czy w grach. Obraz jest zniekształcony tzn czcionki nieczytelne, występują jakby niewidoczne pionowe linie które zniekształcają obraz. Podłączałem monitor przez DP, HDMI i dalej to samo. Na początku obraz zniekształcał się po około np godzinie użytkowania przy 100-144hz, teraz zniekształca się od razu jak załączę większą częstotliwość odświeżania. Problem nie występuje przy 60 hz. Niestety na print screenie nie mogę tego pokazać bo z “obrazka” wszystko wygląda normalnie. Dzwoniłem do serwisu, powiedziano mi że to wina prawdopodobnie słabej karty graficznej (msi 660 GTX 2GB ddr5) po nowym roku będę ją zmieniał, dlatego kupiłem już lepszy monitor. Gdyby to była wina karty graficznej to OK, karte będe zmieniał, ale niewiem czy to przypadkiem nie jest wina Monitora? Czy też kabla DP lub HDMI, oba kable były w zestawie z monitorem. Proszę o poradę, strasznie jestem zasmucony tym faktem ponieważ trafił mi se egzemplarz z w miarę równomiernym podświetleniem i żadnym bad pixelami. Bardzo proszę o pomoc, poniżej specyfikacja komputera i zdjęcie występującego problemu:

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 (SPC130)
Zasilacz - XFX TS550W 120mm 80+ Bronze
Płyta Główna - GIGABYTE P67A-UD3
Procesor - Intel Core i5-2500K Sandy Bridge OC do 4,5 Ghz
Karta Graficzna - MSI GeForce GTX 660 Gaming OC
Pamieć - Corsair 2 x 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 XMS3
Dysk SSD Crucial BX200 240GB

Myślę, że trop z błędem po stronie karty jest wysoce prawdopodobny. Jeśli nie … to przecież masz 2 lata rękojmi. Najwyżej oddasz do naprawy.

a wina kabla ? dwóch kabli DP i HDMI ?

Raczej wątpliwe aby problemy z kablem miały taki efekt. Ale możesz oczywiście sprawdzić na innych. To akurat żaden problem.

Nie masz kogoś w rodzinie / znajomego u kogo mógłbyś przetestować monitor?

A przypadkiem HDMI nie ma max przepustowości 120 fps na FHD :slight_smile: ?

HDMI w drugiej wersji obsługuje 120Hz nawet przy rozdzielczości UHD. Monitor zapewne ma takie złącze, ale czy stara karta też? W każdym razie problem się powtarza również na DP wiec najprawdopodobniej to nie wina przewodów tylko samej karty.

I to by była dobra wiadomość jeśli problem by był z powodu karty graficznej, tylko czy mógłbyś uzasadnić czemu wina karty?

Po pierwsze karta jest stara, po drugie karty dużo częściej się psują niż monitory, po trzecie wygląda to na objawy uszkodzonej pamięci.