AOC Agon AG272FCX - prośba o opinie

Witajcie

Czy ktoś z Was ma monitor AOC Agon AG272FCX dostępny np. tu https://www.mediaexpert.pl/monitory-led/monitor-aoc-agon-ag272fcx,id-911004. Po testach widzę, że on może być całkiem fajny ale powiedzcie mi jedno bo nigdzie nie znalazłem konkretnej informacji. Czy ten monitor ma matową matrycę?

Oczywiście że matową, ale nie kupuj do 25"-27" matrycy FullHD, dopiero 1440p ma sens przy takim rozmiarze.

iiyama G-Master GB2760QSU-B1 Red Eagle z Adaptive-Sync

1 polubienie

Nie lepiej dołożyć i kupić z rozdziałką 2560x1440.

1 polubienie

Trochę obawiam się wyższej rozdzielczości bo ja widzę jak kret ;), teraz mam LG też 27 fullHD i jest OK, ale chcę kupić nowy monitor bo byłem głupi i kupiłem monitor z błyszczącą matrycę bo mi się zachciało 3D, które użyłem może z raz. Innymi słowy - dałem się ponieść marketingowi.

Skoro 1080p spełnia Twoje oczekiwania to nie widzę sensu w przepłacaniu za 1440p czy 2K.

A co po za tym? Ma go ktoś tutaj? Testy testami ale wiadomo jak to jest - mogą być sponsorowane albo wysyłane selekty do testów

P.S z tą matową matrycą to pewne? Pytam bo nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia w specyfikacji.

Testy tego monitora znajdziesz na YouTube. Wolna matryca i sporo smużenia.

To ciekawe bo ja akurat widziałem testy, które zachwalały ten monitor, właśnie na YT. Zarzucisz linkiem?

Musi mieć overdrive włączony na strong czyli na maksa, żeby być responsywnym a występują wtedy artefakty. Ma za to prawdopodobnie niski input lag.

Jeżeli chodzi o smużenie i ghosting to jest to matryca MVA. I jak każda matryca ma swoje plusy i minusy.

Tutaj przykład jak zachowuje się matryca MVA gdy na ekranie spotykają się biały i czarny kolor. Te są najbardziej wymowne:

Oczywiście ten efekt może być w zależności od producenta bardziej odczuwalny lub mniej ale zawsze występuje.

Plusem są zazwyczaj znacznie lepsze kolory niż np w starej poczciwej TN.

Musisz podjąć decyzję czy Ci to przeszkadza czy nie. Jeżeli nie to nie widzę problemów. Wiem ,że ktoś już tu sugerował i ja też mimo wszystko się podłączę. FHD na 27 calach to trochę za mało. Jeżeli potrzebujesz większych ikon i interfejsu to zawsze możesz je zwiększyć w samym systemie. Różnica między FHD a 1440p na 27 calach jest odczuwalna.

Ja sam obecnie używam monitora AGON AG271QX - wybór padł ze względu na potrzebę szybkiej matrycy i niskiego input laga.

AOC mają dość specyficzne matowe matryce. Stopień zamatowania matrycy jest według mnie niższy niż u innych producentów. Nie jest to połysk ale nie jest też tak matowy jak w poprzednich moich monitorach. Jednak różnica jest i tak bardzo na plus w stosunku do gładkich matryc.