AP czy router

mam do PC podłączony router TP-Link TD-8840T jest do niego podłączona również telewizja cyfrowa, dostawcą jest lokalna spółdzielnia telekomunikacyjna. Ostatnio kupiłam laptopa i wiadomo chciałabym internet bezprzewodowy i moje pytanie brzmi czy gdy kupię acsess pointa to aby korzystać z internetu na laptopie komputer PC będzie musiał być włączony? czy lepiej kupic router i podpiąć go do tego tp-linka?

Sorry za pytanie ale mimo iż czytałam sporo na ten temat nic nie kapuje :wink:

czy np. ten sprzęt się nadaje:http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/287814

czy taki:http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/860793

Routery bezprzewodowe pełnią też funkcję acces pointa, w tym drugim przypadku nie przydzielają adresu IP i musi być przydzielony przez inne urządzenie w sieci.

TD-8840T to router ADSL/ADSL2+ annexA. Ze znalezionych opisów wynika, że jest podłączany do linii telefonicznej, więc nie bardzo wiem gdzie tu telewizja.

Można kupić router z funkcją acces pointa, ale nie ma sensu łączyć dwóch urządzeń, wystarczy to nowe. Potrzebny jest router wi-fi z modemem ADSL AnnexA. Trzeba go skonfigurować wedle zaleceń dostawcy internetu (poprzez przeglądarkę wpisuje się nazwę użytkownika i hasło).

Chyba że jest modem od kablówki (dochodzi do niego kabel kablówki zamiast zewnętrznej linii telefonicznej), do niego podłączony router, wtedy potrzebny bezprzewodowy z wejściem ethernet zamiast telefonicznego ADSL, jest tańszy (ale to chyba nie ten przypadek, jeśli jest podany poprawny model routera).

Komputer nie musi być włączony. Sieć komputerowa musi mieć włączone szyfrowanie, najlepiej WPA2-PSK (każdy nowy router wi-fi ma takie), inaczej wszyscy będą podglądać maile, odwiedzane strony itd. Są wersje G i N, ta druga jest lepsza (szybsze i stabilniejsze połączenie, nawet gdy komputer ma kartę tylko standardu G), ale i droższa.

…tak wszystko jest poprawnie podane router Tp-link TD-8840T do tego podłączona linia telefoniczna, telewizja i PC.

Dzięki za odp ale tak zagmatwałeś\łaś , że już całkiem zgłupiałam… :o

Kupujesz po prostu byle jaki router, podpinasz go do tego co masz i wszytko.