Apache 2 zewnetrzny dysk

Witam mam takie pytanie, może są tu jacyś znawcy którzy będą mogli mi odpowiedzieć na to pytanie . Mam zainstalowanego archa , chciałbym postawić sobie apache 2 żeby uruchomić stronę , lecz chciałbym aby folder z danymi był nie na dysku na którym stoi system lecz na dysku zewnętrznym podłączonym do usb jest to wykonalne ?

W konfiguracji apache ustaw odpowiednio DocumentRoot.

Możesz, tylko pilnuj jak się zachowa usługa apache przy podłączaniu/odłączaniu dysku USB.

Pomogłby mi ktoś to jakoś ogarnąć ? Google podaje rozwiązania z wykorzystaniem np ispconfig lub vestacp a mi nie potrzebny jest panel do sterowania serweram , niepotrzebne marnowanie zasobów.

W ciemno mówię, że zacznie zwracać 403 :slight_smile:

@adrian218
Interesuje Cię dyrektywa DocumentRoot i Directory

Czyli przykładowo:

DocumentRoot D:\\www_root
<Directory D:\\www_root>
        Require all granted
</Directory>

@GioWDS, proszę Cię, przecież kolega ma Archa, to gdzie tu z dyskiem D:\ wyjeżdżasz :smiley:

1 polubienie

Poradziłem sobie gdyby to był windows to wystarczyło by lampa na dysku zewnętrznym postawić ale to parodia wykorzystywać windowsa do takich celów :stuck_out_tongue:

Wiki archa jest bardzo dobrym źródłem wiedzy, pomocne również w przypadku innych dystrybucji.

Tak jak wyżej było wspomniane:

https://wiki.archlinux.org/index.php/Apache_HTTP_Server

No racja, różnica po całości :smiley:
D:\\www_root
Zamienić na /mnt/ext_drive/www_root :slight_smile:

Doświadczenie z forum nauczyło mnie, że jak piszesz ludziom D:\ to oni w konfigu wpiszą D:\ i będzie płacz, że nie działa :wink:

1 polubienie