Apache hosty w innym komputerze LAN

Mam w swoim linuksie serwer Apache i zrobione wirtualne hosty /etc/hosts połaczone z sites-enabled, dla przykładu: dev.mojastrona.pl kiedy wpiszę to w przeglądarkę to przenosi mnie na daną lokalizację w dysku. Jak zrobić aby inny komputer w sieci Lan również mógł działać w taki sposób ALE tak by u niego po wpisaniu dev.mojastrona.pl też otrzymał odpowiedź z mojego komputera z tej lokalizacji, dodam jeszcze że ten komputer to windows7. w tej chwili działa opcja 192.168.1.2/mojastrona.pl ale jest to zwykły dostęp do mojego katalogu /var/www

Jakieś pomysły? dzięki

Jeśli na linuxie użyłeś hosts to na windows również możesz to zrobić :slight_smile:

%windir%\system32\drivers\etc\hosts

Oczywiście nie będzie to już localhost, a ip komputera. Domyślnie apache jest dostępny właśnie z ip komputera (ew dopisując port 80 / 8080)

Spróbuj powinno zadziałać, jeśli tak nie będzie spróbuj odblokować port w firewallu :slight_smile:

ok działa ale co mam wpisać aby kierowało na ten folder? Tyle to i ja wiem, tyle że wpisując ip przekierowuje mnie na /var/www katalog główny a jak zrobić by szło na /var/www/strona