[Apache] Problem z index.php

Mam Panowie taki problem. Zainstalowałem już PHP5 + Apache + MySQL.

Postawiłem dla przykładu w /var/www/ worldpress, ale zamiast index.php wyświetla się pusta strona. Ręczne wpisanie http://adres-strony.pl/index.php również przekierowuje na tą pustą stronę. Dopiero gdy zmieniłem index.php na index2.php strona zaczęła się otwierać. Dodam również że gdy stworzyłem folder /var/www/forum/ i postawiłem tam myBB to tam index.php działa normalnie. Próbowałem już .htaccess, ale nadal nie dało to efektu.

/var/www/ worldpress

Ta spacja to celowo ?

BTW. Co to jest world press ? Gazeta światowa ?

Dobra…

Zainstalowałem dla przykładu w katalogu "/var/www/, WordPress [“Semantyczna Platforma Publikacyjna do Użytku Osobistego”, albo inaczej system dla bloga]. Po dokładnej instalacji zgodnie z instrukcją po wpisaniu w przeglądarkę adres “http://adres-strony.pl/” otrzymuję piękną białą stronę. Po wpisaniu “http://adres-strony.pl/index.php” nadal otrzymuję piękną białą stronę. Dopiero zmiana nazwy pliku index.php na index2.php zaowocował że gdy wpiszę w przeglądarkę “http://adres-strony.pl/index2.php” o dziwo wyświetla się!. Zainstalowałem w oddzielnym katalogu forum dyskusyjne myBB. Tam problem ten nie występuje gdyż od razu po wpisaniu “http://adres-strony.pl/forum/” przechodzi ona do pliku index.php.

Jaśniej się nie da. Jeżeli ktoś nie wie co to .htaccess to chyba nie musi dalej czytać…

A może w konfiguracji strony w panelu administratora jest pole typu “wyświetl jako stronę główną”, albo “adres do strony głównej”. A jak wyglądał Twój plik .htaccess?

Problem rozwiązała zmiana wersji Apache.