Aparat Cyfrowy do 1600zł

Więc szukam aparatu cyfrowego do 1600zł.To co posiadać powinnien to min.6mln pikseli i 10xkrotny zoom optyczny+bardzo dobre zdjęcia w nocy,dobre zdjęcia z przybliżenia i z bliska.Co do nocy ,aby oddawał taką noc jaką jest:).Wybrałem sobie pare przykładów i proszę o ocene który się najbardziej do mojego opisu nadaje:

:arrow: KONICA MINOLTA Dimage Z6

:arrow: Nikon Coolpix S4

:arrow: Kodak Z650

:arrow: Olympus SP-500UZ

:arrow: Panasonic DMC-FZ7 SILVER

:arrow: Sony Cyber-shot DSC-H1

Ten ost.ma akurat 5.1mln pikseli ,ale widze bardzo polecany ,co myślicie o tych aparatach.Proszę o pomoc

hmm ja na Twoim miejscu odżuciłbym Nikona, Olympusa oraz Panasonica i zastanowił się bliżej trzem pozostałym, sam pewnie skłonił bym się na Z6

No i tu to już musisz zapomnieć o dobrym zdjęciu , przetworniki cyfrowe nie rozrużniają nocy od dnia , przetwornik wie tylko kiedy jest jasno lub ciemniej a kiedy jest ciemniej to próbuje tą “ciemność” rozjaśnić ze skutkiem tragicznym dla koncowego efektu, a co do aparatu to kupuj Minolte

Wielkość matrycy nie wpływa na jakość zdjęć. O wiele ważniejszy jest obiektyw. Co z tego, że będziesz mieć nawet 8 mln pikseli, jak będzie ciemny obiektyw i żeby zrobić dobre zdjęcie musisz mieć “idealne warunki”.

Co do pozostałych wymagań - aparat nie zrobi za ciebie zdjęcia, to jest tylko maszyna, która trzeba nauczyć się obsługiwać. Nie idź wielkości tylko w funkcjonalność. Ważne jest, żeby aparat miał możliwość ręcznego ustawiania “przynajmniej” podstawowych parametrów. Ważne jest też czy aparat ma możliwość rozdudowy. Z czasem może się przydać zewnętrzna lampa błyskowa. Czy na obiektyw można stosować filtry etc. Cena aparatu nie wpływa na “jakość” zdjęć

Polecam Nikona, Fuji, Minoltę - tak naprawdę te firmy oferują bardzo dobry sprzęt (używałem różnych modeli tychże)

może warto zapoznać się z tym ??

http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte.php?&idt=10955

Nie zapopinaj o Canonie też jest jednym z najlepszych producentów aparatów :wink: