Aparat cyfrowy do 300 zł.Nowy ale jaki?


(Kosmi) #1

Witam chce kupic aparat cyfrowy max 300 zł wykorzystywanie to na imprezach troche w plenerze no i bary.Moje propozycje to

http://www.allegro.pl/item361860982_sam ... atis_.html

http://www.allegro.pl/item355777808_ben ... f_vat.html

http://www.allegro.pl/item357027349_can ... zoom_.html


(TomVoo) #2

Gdyby ten sprzedający Canona tak nie kręcił w opisie aukcji (jakiś tam przegląd w USA) to poleciłbym Ci właśnie ten aparat. Od lat trzymam się tej firmy i nigdy się nie zawiodłem. Ale w tej sytuacji Benq będzie najlepszym wyborem.


(Srebrny Wilk) #3

W tej kalsie cenowej polecam te:

PANASONIC DMC-LS65

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=360187525

PANASONIC DMC-LS75

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=359243955

Samsung zbyt awaryjny, Benq do zaakceptowania.

Canon, niestety nie pracuje w trybie UMS (Univesal Mass Storage), czyli, nie widać go jako dysk wymienny i żeby skopiować zdjęcia do komputera trzeba używać dołączonego oprogramowania, któe często jest w obcym języku. Moim zdaniem bardzo niewygodne rozwiązanie.

Panaconic jako nieliczny w tej grupie cenowej oferuje optyczną stabilizację obrazu, co pozwala wykonywać mniej poruszone (ostrzejsze zdjęcia) przy dłużych ogniskowych i słabszym świetle zastanym.


(TomVoo) #4

Zarówno w XP jak i w Viscie nie używam dołączonego oprogramowania do przegrywania zdjęć z Canona. Po prostu podłączam aparat, wybieram kreator aparatu fotograficznego i skanera i za chwilę mam podgląd na wszystkie zdjęcia w aparacie. Zaznaczam wybrane, mogę nawet dokonać obrotu wybranych zdjęc o 90 st. i kopiuję na dysk twardy. Poza tym, zawsze można kartę przełożyć do czytnika.

Co do Panasonic-ów, to ile się nie mylę, obydwa modele nagrywają film bez dźwięku, ale jako aparaty są bez zarzutu.No i faktycznie optyczna stabilizacja obrazu to jest coś czego brakuje mi osobiście w Canonie.


(Srebrny Wilk) #5

Kreator pobierania używa interfejsu VIA, więc nadal to nie UMS, a przekładanie karty również nie jest zbyt wygodne oraz często ryzykowne (dla karty).

Gdyby nie to i brak stabilizacji, ten Canon byłby faworytem w tej grupie.

Wniosek ze powyższych roważań nasuwa się taki, że warto dołożyć ok 100,- zł i nie będzie trzeba iść na takie kompromisy, bo wówczas można znaleźć aparat, który ma dobrą jakość, w miarę niezawodny, z optyczną stabilizacją obrazu, pracujący w trybie UMS oraz nagrywający filmy z dźwiękiem.

Przykładowo:

Panasonic Lumix DMC-FX3

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=359033332

Panasonic Lumix DMC-LZ7

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=362782195


(Kosmi) #6

Hmm ja jestem najbardziej przekonany do tego BenQ zestaw fajny i do tego parametry ma ciekawe co o nim sądzicie ?? To bedzie dory zakup


(Srebrny Wilk) #7

Biorąc pod uwagę dodatki, to będzie dobry wybór.


(TomVoo) #8

Benq będzie dobrym zakupem, aparat ma bardzo dobre parametry a firma już od dłuższego czasu produkuje sprzęt naprawdę wysokiej jakości. Aparat ma przyzwoitą jasność obiektywu, czas otwarcia migawki do 1/2000 - nie będziesz musiał polegać wyłącznie na lampie błyskowej, filmy nagrywa z dźwiękiem i zoomem. Poza tym zestaw jest całkiem atrakcyjny i co mnie się wydaje bardzo ważne - sprzedający wydaje się dość solidny i nie podaje w treści jakiś pokrętnych dopisków typu "po przeglądzie w USA" albo "import z USA".


(Mateusz 931) #9

No tak żeby płakał gdzie jest ten nagrany dźwięk potem ?


(Srebrny Wilk) #10

Nikt nie napisał, że PANASONIC DMC-LS75 nagrywa filmy z dźwiękiem :wink:


(Poniaatowski) #11

Ja posiadam tego Panasa LS75 i jest bardzo dobry...

Polecam.