Aparat cyfrowy do 400 zł

Witam!

Zamierzam kupić aparat cyfrowy do 400 zł. Porzednio miałem Panasonica LS75 jednak potrzebuje aparatu z video z dzwiękiem. Nie mam jakiś większych wymagań, aparat na jakieś domowe imprezy, wypady z kumplami, fajnie gdyby był dobry stabilizator obrazu, fajne video z dzwiękiem ( to co miałem było ok, jednak zależy mi na dzwięku), i nie wiem co z formatem bo miałem .MOV i na karte 1gb mogłem nagrac 12 min filmu 640x480 30 fps czy np. w .AVi nie nagrałbym więcej? Proszę o jakieś rozsądne propozycje do 400 zł w gre wchodzi allegro i sklepy internetowe.

Znakomity i używany przeze mnie Panasonic Lumix DMC-FS3

http://www.allegro.pl/item481958485_sam … a_2gb.html

mam,używam i polecam :wink:

Myśle, że bym go kupił, byłem zadowolony z Lumixa, tylko jak z tym akulumatorem. Ile zdjęć można nim zrobić , ile min filmunagrać. Jak długi film wejdzie na kartę pamięci 1/2gb ?

Oj, sporo. Wybrałem się kiedyś do Muzem w Niepołomicach i zrobiłem 290 zdjęć bez lampy. Akumulator pokazał wyładowanie na poziomie 1/3 :slight_smile:

Mimo to kupiłem sobie dodatkowy aku na Allegro za 29 złotych i sprawa załatwiona. Co do filmu to maksymalny czas nagrania wynosi 15 minut (mam włożoną kartę 4 GB SD firmy Transcend). Wydaje mi się, że to po prostu aparat limituje niezależnie od wielkości karty pamięci

Moja drobna uwaga:

Miałem w życiu kilka aparatów, ale po raz pierwszy widzę coś takiego by aparat zrobił fotkę osobie przy mocnym poruszaniu aparatem w lewo i prawo. Każdy wcześniej przeze mnie posiadany aparat zrobił zdjęcie smugi a nie osoby. Rewelacyjny filtr “antywstrząsowy” no i ta inteligentna funkcja dopasowania opcji do rodzaju obrazu. Robiłem fotki obrazów z malarstwa polskiego bez lampy (nie wolno w Muzeum) i byłem zaskoczony jak wiernie aparat potrafi oddać całą dynamikę oświetlenia postaci na obrazie. Absolutna rewelacja. Wielkie brawa dla Panasonica. Mam już kamerę cyfrową z tej firmy i jestem bardzo zadowolony, ale to co pokazał ten aparat wprawiło mnie w absolutny szok i nie jest to opinia przesadzona

(dla informacji: nie pracuję w Panasonicu 8) )