Aparat cyfrowy do 800

A czy ten Panasonic DMC-FZ8 EG posiada także zasilanie akumulatorowe “paluszkowe” bo z tego co widze to pisze tylko akumulator, tylko nie pisze jaki :? Jeżeli nie to jaki aparat z takim “uniwaersalnym paluszkowym zasilaniem” jeszcze możecie mi polecić?

paracik d40 jest bardzo mocno przestarzałym aparatem i wysiada przy podanych przeze mnie. Można o nim nawet nie myśleć przy zakupie aparatu za tą cenę

czechu07 , wysiadasz to chyba Ty… Bawiłem się kilkoma aparatami… Za tą cenę wolę spokojnie D40.

Stały_bywalec , jeśli chcesz na paluszki to może weź lepiej Panasonic LS80 - wystarczy Ci przynajmniej kasy na wszystko i jeszcze zostanie… A i zdjęcia i tak będą ok :lol: :lol:

Bawiłem a używałem do zdecydowanie różnica. Ten nikon nigdy nie zrobi zdjęcia takiego jak chociażby te soniaki. Trzeba patrzeć na bebechy na nie na manie czy inne tego rodzaju przesądy

czechu07 , bawiłem u mnie oznacza używałem kilka dni. Pożyczone aparaty…

Soniaki nie są dobre w tej cenie, dają dziwne kolory, sam się przekonałem.

Jakoś mam h3 i nie zauważyłem żadnych przekłamań w kolorach, a wręcz przeciwnie kolory są bardzo zbliżone do naturalnych i nie są sztucznie wysycone czy przejaskrawione :slight_smile:

fiesta , to widocznie h10 przekłamuje, bo takim użytkowałem na próbe kilka dni…

H10 ma gorszy obiektyw od H3 i parę programów tematycznych więcej. Poza tym te aparaty się niczym nie różnią (z wyjątkiem nazwy i ceny :stuck_out_tongue: ).

Zapewne tak, ale w tym Sony obraz wychodził taki lekko żółty.

“Cieplejszy”

to go może źle ustawiłeś. Ale tak czy siak nie dam sobie wmówić że d40 robi lepsze zdjęcia od a100 czy a200. Bo to jest nie możliwe.

polecam szczególnie zdanie "Odwzorowanie kolorów w A200 jest na dobrym poziomie"

czechu07 , może od a200 nie jest lepszy, ale od a100 wydaje mi się, że jednak jest lepszy…

Jestem bardzo ciekaw decyzji. Co wybrałes w końcu?

zanim wybierzesz aparat radze ci najpierw wziąć go do ręki i zobaczyć jak ci pasuje, leży w niej, czy przyciski wg. ciebie są dobrze rozmieszczone

a co do aparatów to może podrzucę jeszcze jeden model który wg. mnie jest godny uwagi

Fuji FinePix S1000fd

devil33 , dobry aparat ale 4 baterie w niego ładować to trochę mało szaleństwo…

mi się wydaje w drugą stronę:) W aparatach troszke starszych tak niestety jest 4 baterie znaczanie zwiększają wagę i pogarszają wyważenie aparatu. Tego w ręce nie miałem ale tak zazwyczaj jest

czechu07 , ja bym nie brał, dla mnie 4 baterie do aparatu to przesada wielka… Przynajmniej trzeba byłoby dokupić znowu ładowarkę samą która by ładowała aku. w 1 godz max. i do tego 8 aku. żeby mieć 4 na zapas,a 4 w aparacie.

przynajmniej raz się zagadzamy:)

Puki co nic jeszcze nie wybrałem. Podoba mi się ten Fuji. Poczekam jeszcze na wasze opinie :slight_smile: A z tymi 4 paluszkami to troche głupia sprawa, bo dłuzej trzeba ładować akusie :? No i ekonomia…

sam oglądam się za jakimś aparatem i patrzałem akurat s1000, bawiłem się nim i bez przesady nie jest aż taki ciężki, bawiłem sie nim ok 6 godzin nad odrą wszystkie fotki robione z reki i powiem że niezbyt obciążył mi nadgarstki