Aparat cyfrowy do 800

no tak każda konkretniejsza lustrzanka przecież waży dwa razy tyle. A jak z wyważeniem jest?

A coś innego oprocz lustrzanki? Z tego co wiem (a chyba mało wiem na temat aparatów fotograficznych) to lustrzankę trzeba ustawiać ręcznie (?) Czy może jest też w pełni automatyczna, dla zwykłego amatora?

Stały_bywalec , generalnie ręczne, ale na auto też są opcje.

można automatycznie, i można przechodzić na pół manualny i manualny, manualny zwykle daje najbardziej porządany efekt. Szybko się nauczysz obsługi jak tylko bedziesz chciał

Zgadzam się z kolegą czechu07.

Chodzi mi konkretnie o to by nie wydać niepotrzebnie kasy za aparat, którego nie będe potrafil obsłużyć :x Tak jak już wspominałem jestem amatorem fotografii i chciałbym coś automatycznego :lol: W najbliższy weekend pojade chyba do Saturna do Katowic i tam będę czegoś szukał, ewentualnie w Media Markt. Który Waszym zdaniem sklep ma lepszą i tanszą ofertę?

Jeżeli jest faktycznie tak jak mówisz to ja na twoim miejscu zastanowiłbym się nad którymś z Canonów:

A720IS albo SX100IS.

Pierwszy mniejszy , z mniejszym zoomem ale z z wizjerem optycznym.

Drugi brak wizjera ale za to 10x zoom optyczny.

Pisze o tym ponieważ sam użytkuje ( użytkowałem ) już kilka Canonów.

Są mało atrakcyjne wizualnie, zdarzają się niedoróbki w wykonaniu ( mi to nie przeszkadza ) i nie ma tak wypaśnych wyświetlaczy jak konkurencja, ale wszystko to niweluje jakość zdjęć.

Pisze o tym bo mówisz że chcesz jechać do MM. W pt od 7.00 SX100IS za 549 zł. ( dostałbyś go też w sklepach internetowych za nie wiele więcej )( 720IS w necie około 550 zł ) . Możesz jechać obejrzeć, zobaczyć jak cie aparat leży w dłoni. Czy nie jest za duży czy potrzebujesz czegoś mniejszego, lżejszego.

Za reszte kasy możesz kupić dobrą kartę/karty, pokrowiec, akumulatorki, ładowarkę i jeszcze na statyw wystarczy. Zakres manualny Canona wystarczy do drobnych zabaw z fotografia. Spodoba ci się to będziesz szukał czegoś ciekawszego a Canon zostanie jako małpka do robienia “zdjęć u cioci na imieninach”.

będiesz potrafił obsłuzyć nie masz co się bać. Jak będziesz miał coś automatycznego i mamualnego w jednym szybko przestawisz się na manuala. Sklepy to proponuje osobiście foto joker. A lustrzanka nie bedzie cie ograniczać jak kompakt

Jedyny minus to do tych 800 zł które ma musi do zbierać jeszcze przynajmniej drugie tyle ;]

300-400zł;]

To w końcu co wybrać, bo termin zakupu aparatu zbliża sie nieubłagalnie :wink: Podeślijcie pare konkretnych linków bo dalej nie mogę się zdecydować :roll: I tak jak powiedziałem, 800 zeta to jest góra, aparat dla amatora, może być “manulano-automatyczny”

(o ile kupie coś za ta cenę) :oops:

sorry ale podrzucę ci jeszcze jeden model aparatu który chyba sam kupuje jako uzupełnienie do mojego lustra

fuji s6500fd też ma 4 baterie ale mi to nie przeszkadza a tak najlepiej idź jutro albo jeszcze dziś do kilku większych sklepów popatrz który ci dobrze leży w ręce, interesuje cię napisz nam modele i wybierzemy

A ja obstaję przy Panasoniku który podałem na początku. Tani i dobry. Poręczny a nie taka kobyła. Moze działac na bateriach, akumulatorkach. Stabilizacja optyczna.

tylko że jak przeglądałem jego zdjęcia to strasznie szumi tworzy trochę akwarele

ZAWSZE (i do wszystkiego) można dołożyć tysiaka :slight_smile: żeby było lepiej.

720IS też ma optyczną stabilizację i też jest mały i poręczny ;] .

Niech autor sam wybierze :wink:

Yerushalayim , zgadzam się… Zresztą jest tyle serwisów WWW gdzie można zobacz jak dany aparat robi zdjęcia…

Wszystko można znaleźć jesli się chce.

Jeśli chcesz tylko robić “fotki na cioci imieninach” to nie ma co rozrzucać kasę, kupić po prostu panasa LS80.

Już mam taki aparat (4-latka) który teraz właśnie traktuje jako aparat do robienia “zdjeć na cioci imieninach” i chcę go zmienić na coś lepszego. Drugi taki nie jest mi potrzebny :slight_smile: Następny może być troszkę większy, nie będzie mi to przeszkadzało, tylko troche przrażają mnie 4 akucie w jednym aparacie. W końcu z dwóch takich kompletów można mieć cztery :roll: I przy okazji oszczędność przy zakupie :stuck_out_tongue: P.S A tysiaka nie będę dokładał, bo taki sprzęt nie jest mi potrzebny :wink: P.S 2 Ten fuji s6500fd dość ciekawy sprzęt, ale niestety snandard karty pamięci chyba nie podejdzie mi pod mojego lapka :? A coś w tym stylu tylko że na MMC/SD , żeby robił dobre zdjęcia w nocy i możliwie za tą samą cene?

Zdjęcia w nocy ?

Co masz na myśli ? Ciemne pomieszczenia, imprezy nocą w klubach, na wolnym powietrzu czy “krajobrazy” ncocne ?

Jeśli to ostatnie to ważne żeby miał ustawienia manualne żeby można było ustawić długi czas naświetlania jeśli chodzi o fotografowanie przedmiotów osób w ciemności to oczywiście potrzebna m.in. dobra lampa.

Ta w Canonach daje rade ale cholernie długo się ładuje ( około 3-5 sek. ) .

Nie wiem jak sprawa wygląda w Panasonicu ;/

jeszcze gorzej…