Aparat cyfrowy i Windows 98

Witam wszystkich zainteresowanych :slight_smile:

Mam problem z moim aparatem cyfrowym firmy I.T WORKS modelu tu nie widzę,kiedy go podłączam do komputera

(windows 98SE) to nic się nie dzieje a chciałabym zgrać sobie zdjęcia…Na XP tylko podłączałam i samo mi wyskakiwało a teraz nie wiem co mam zrobić :frowning: Sterowników też nie mogę żadnych znaleźć.

Proszę o pomoc bo ja się na tym kompletnie nie znam :wink: Z góry dziękuję za pomoc.

Aparat podłączasz poprzez port USB - Win98 “nie do końca” obsługuje ten standard, zwłaszcza, jeśli masz starą płytę główną (obsługującą tylko standard USB 1.1) a aparat n.p. wymaga połączenia poprzez USB HiSpeed czyli wersję 2.

Można by było spróbować zainstalować Nieoficjalny Service Pack dla win 98 i spróbować wtedy.

Ewentualnie pożyczyć kartę rozszerzeń z portami USB w wersji 2 (na złączu PCI) - zainstalować kartę, zainstalować sterowniki i spróbować wtedy

Czy sprawdzałaś też, czy na stronie producenta są jakieś sterowniki do aparatu? (chociaż powinien być widziany po zainstalowaniu tego service packa do którego podałem link) choćby w Total Commanderze jako urządzenie magazynujące USB).

P.s.

Windows XP " natywnie" ( ;-))) ) obsługuje urządzenia USB - choć czasem też są problemy :_)

Dzięki wielkie pomogło :slight_smile: Jesteś super! !!

Nzamaco :wink: