Aparat cyfrowy - kompakt czy lustrzanka?

Zastanawiam się nad kupnem aparatu foto. Jestem początkującym amatorem. Zbyt wygórowanych wymagań nie mam.

Myślałem o czymś do 1200 zł MAX. np.

Sony DSLR-A200 albo Nikon D40 (oczywiscie KIT) chyba że może kompakt np. Sony H-50

Do tej ceny Tylko FuJI S9600

http://www.sirius.pl/foto_video/towar_c … stawa.html

Lepszy przede wszystkim od Soniaka i tego Nikona.

EDIT: Powiedz nam w szczególności do czego chcesz ten aparat?

Czy chcesz się nauczyć obsługiwać go w manualu czy tylko pstrykać na auto?

To wszystko jest ważna, więc rozwiń trochę.

również polecam - używam i bardzo dobrze się spisuje :slight_smile:

nie kupuj w tej cenie lustrzanek bo to studnie bez dna a skoro jesteś początkującym amatorem to spokojnie ci fuji wystarczy - ma wszystkie funkcje pozwalające bawić się w manualu a do tego możesz dodać lampę dodatkową. jedyny mankament to to że nie te fuji nie maja polskiego języka w menu - po polsku jest tylko instrukcja

Sony a-200;] nie ufam hybrydom. I możesz dowolny obiekt włożyć do dSLR a ty takiej możliwości nie masz .

czechu07 , nie wiadomo czy kolega będzie chciał się tak bawić w zamianę w obiektywy () bo cena też nie jest ich niska ).

Po drugie nie dorównuje temu Fuji ! W Fuji może robić zdjęcia z wizjera jak i z ekranika, ekranik tylko 2cale ale za to ruchomy :wink:

A z SOny można TYLKO robić z WIZJERA.

Więc teraz musi też coś powiedzieć L33T.

ten fuji to kompakt? nie wiem, jakos nie jestem przekonany do firmy “Fuji” ;D

a aparat by sluzyl do normalnego fotografowania + sesje foto np. przyroda, moda :twisted:

Edit: no i makro ^^

No to w takim razie ja bym polecił lustro. To nie kompakt tylko hybryda

A moim zdaniem jak nie jesteś jakoś strasznie wybredny to bym brał na początek jakąś hybrydę. Sam jestem amatorem fotografii i mam Panasonica fz18. Aparat jak się nauczysz robi moim zdaniem świetne zdjęcia.

Ogólnie to sądzę, że trzeba najpierw się nauczyć robić zdjęcia na czymś słabszym, dopiero później przejść właśnie do luster.

Albo zastanów się nad Panasem FZ50. Hybryda nie do przebicia, ale i też troszkę cena większa.