Aparat cyfrowy za 850zł (200Ł)

Z doświadczenia wiem, że na zewnątrz każdy aparat się sprawdzi, nawet ten wbudowany w komórkę.

@impassive

Dziś robiłem zdjęcia tym Fuji. Wejdź jeśli chcesz na link do mojej galerii i sprawdź ostatnie 2 zdjęcia (w orginalnym rozmiarze; przedmioty na szafce i uchylone drzwi w ciemnym korytarzu). Gdzie ty tam widzisz szum?

No chyba, że jesteś osobą która lubi robić wszystko jednym pstryknięciem to OK rozumiem.

O tę fotkę chodzi: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/63c … f01d6.html?

No jak to gdzie szum? Na całym zdjęciu jest szum! Nie widzisz? Taki sam jak tutaj (nokia N73):

http://b0rg.wavenet.pl/rotfl/upload/2008031234233.jpg

Tj. nie taki sam - na fotce z fuji jest większy.

Bądź poważny proszę i nie porównuj telefonu Nokia N73 do Fuji. Tak się składa, że mój kolega ma N73 i jeśli chcesz to mogę zrobić to samo zdjęcie w tym samym miejscu. I jak myślisz jakie będą wyniki? Nie rozśmieszaj mnie - w miejscu w którym robiłem to zdjęcie nie było prawie w ogóle światła (pomijając, że robiłem je przy czułości 100 i zerowym stanie akumulatorów).

Dobra niech Ci będzie Fuji jest zły i żyj w tym przekonaniu. Ja twierdze, że jest dobry i tyle. Nie ma lustrzanki która by nie szumiała. Chyba nie rozumiesz pojęcia “szum”. Chodzi o to przy jakich wartościach ISO i naświetleniu powstają zniekształcenia.

no to jak panowie, jestem już prawie w 100% przekonany na Panasonic DMC-Fz18 za 190Ł z ebay.co.uk

więc brać go czy nie?

Bież i korzystaj z manuala - przynajmniej masz wpływ na efekt końcowy. Prawda jest taka, że sporo osób ocenia “te” aparaty po 1-2 dniach użytkowania, a tak naprawde aparat trzeba poznać. Każda matryca/optyka ma inne właściwości (to jest w tym najlepsze), to tak jak z różnymi rodzajami klisz fotograficznych. Napewno dla amatora starczy. Ja osobiście polecam Canona ale Panasonic to też b. dobra firma.

Mnie już się marzy EOS 450D.

no bo mam możliwość kupienia tego aparatu + akcesoria + 1GB memory (w domu mam kolejne 4GB) za 189Ł (około 800zł) a w Polsce kosztuje 1300zł więc się wolę upewnić :wink:

dobra, jeśli jest dobry to go biorę, dzięki za odp.

:wink:

Cena dobra jak za taki sprzęt.

PS Jeśli kartę to taką co ma 10MB/s i wzwyż. Aparat bedzie szybciej reagował, m.in szybszy podgląd zdjęć.

spoko mam Sandisk, a nawet ta 1GB mi starczy (często będę zgrywał zdjęcia na kompa)

dzięki za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam :wink:

Ja mam Sandisk Ultra II (10MB/s) i jest nawet niezła, napewno lepsza niż standardowa (niebieska Sandisk).

Pzdr.