Aparat Dimage 2Z instalacja

Witam.

Mam aparat Konica Minolta Dimage 2Z i nie ma siły, żeby go zainstalować. Mam 3 komputery, w tym 1 laptop NT i na żadnym nie może rozpoznać sprzętu. Kiedy próbuję zainstalować go za pomocą sterowników, windows mówi mi, że nie wykrył odpowiednich do tego urządzenia. W menadżerze urządzeń nie ma żadnego znaku zapytania, jak w przypadku innych USB-ków. Jak to zainstalować? Muszę zrzucić zdjęcia na komputer.

Wyciągnij kartę i zgraj przez czytnik.

Ale lepiej byłoby mieć normalnie pracujący komputer. Na 1 udało mi się kiedyś ten aparat zainstalować, nie pamiętam jak.

Normalnie pracujący komputer będziesz miał wtedy, gdy nie będziesz napychał system niepotrzebnymi rzeczami. A taką rzeczą są sterowniki aparatu. Po za tym, odczytując kartę przez czytnik, nie musisz chodzić ze sterownikami w kieszeni, chcąc zgrać zdjęcia np. na komputer kumpla.

Ale ja nie mam czytnika, a kupować nie będę, bo wiem, że może działać i bez tego.

Może, ale nie działa. :slight_smile: Jeżeli szkoda tobie 15zł, to kombinuj dziewczyno :slight_smile:

Nie wierzę, że nie da się zainstalować aparatu na nowym komputerze z windows XP! Musi być jakiś sposób!

PS: tak, szkoda mi 15 zł, bo zdjęcia zrzucam 2 razy w roku. A poza tym, jest to poddanie się i wyrzucenie w błoto kasy.

Też tak mam, że staję na rzęsach, aby rozwiązać jakiś problem i czuć ogromną satysfakcję. Ale czasem nie warto być Don Kichotem. W swoim życiu natrafisz jeszcze na wiele wiatraków. :slight_smile: