Aparat do 2000

Witam!

Mam takie pytanko… jaki byście mi polecili aparat, lustrzankę cyfrową do ok. 2000 zł?? zależy mi na dużym zoom’ie optycznym i oczywiście jakości zdjęć.

przyglądałem się temu aparacikowi ale jeszcze nie jestem pewien co do niego. Co o nim sądzicie??

Z góry dzięki za odpowiedź :smiley:

powiem ci tak jak innym, pójdź najlepiej do sklepu z aparatami pooglądaj popatrz jak ci w ręce leży spytaj się sprzedawcy co by ci doradził itp.

Konica Minolta Z6!! Dobry Zoom, dobra jakość zdjęć…Polecam.

to na czym Ci zależy… lustrzanka nie posiada czegoś takiego jak zoom, ponadto o lustrzankę do 2000 to tylko jakieś urzywane body najwyżej, może EOSa 300D znajdziesz w tej cenie z jakimś KITowym obiektywem, ale ten aparat to już raczej wycofany z produkcji, a i ze sprzedażą ciężko

podany przez Ciebie aparat nie ma nic wspólnego z lusrzanką, może za wyjątkiem rozmiarów

Airborn :

słowo “hybrydową” diametralnie zmienia znaczenie, polecam choćby artykuł z brytyjskiej wikipedi który traktuje o różnicach między lustrzankami a hybrydami (pseudo lustrzankami) link

Nawet do zwykłej lustrzanki analogowej można założyć obiektyw z zoomem, a co dopiero cyfrowej, to tylko kwestia jaki uchwyt posiada aparat, oczywiście nie jest to zoom regulowany przyciskami na aparcie tylko pierścieniem przy obiektywie, i uważam to za o wiele lepsze rozwiązanie, gdyż mechanika w cyfrówkach jest zbyt delikatna i zawodna. Więc proszę nie wypisuj farmazonów że:

fiesta żadna lustrzanka cyfrowa czy analogowa NIE posiada zoomu, zoom może (nie musi) posiadać obiektyw, przeważnie obiektywy stałoogniskowe cechują się lepszą jakością niż te o zmiennej ogniskowej. Spora część sklepów sprzedających aparaty cyfrowe, przy opisie lustrzanki wpisuje zoom optyczny i cyfrowy jako x0, ewentualnie wpisuje, że zależy od obiektywu, ale nigdy nie od aparatu…

OK a jeżeli kupisz aparat z obiektywem z zoomem to nie ma on zoomu :?

BTW za

to może sobie tylko pomażyć, sam obiektyw będzie tyle kosztował.

Przykład:

http://www.fotokontrast.pl/shop.php?pid=2032

a jeżeli kupisz obiektyw stałoogniskowy? obiektw ma “zoom”, aparat nie

linkinnej lustrzanki z obiektywem w tej cenie nie dostaniesz (obiektyw 28-55 daje Ci nawet zoom, okolo 3 krotny)

natomiast cena dodatkowego obiektywu w przypadku Canonów wacha się od około 500-600 złotych w górę

Czyli sam sobie przeczysz:

Obiektyw ten jest na firmowym wyposażeniu aparatu i jest jego integralną częścią, czyli mamy do czynienia z lustrzanką z zoomem i to jeszcze mieszczącą sie w cenie sugerwanej przez pytającego. Co prawda jest to aparat z wystawy:

ale spełniający wymagania respondenta

nigdzie sobie nie zaprzeczyłem, słowo lens z języka angielskiego oznacza obiektyw, ten sam aparat można było zakupić jako samo body (o jeszcze nawet można link), bez jakiegokolwiek obiektywu, więc obiektyw nie jest integralną częścią aparatu, a jedynie jednym z możliwych do zakupu zestawów