Aparat kompakt- cyfrowy. jaki?

Witam,

planuję zakupić jakiś apart do 350zł. Niestety nie wiem czym się kierować i co wybrać. Tak tylko żeby zdjęcia były jakieś na pamiątkę. I fajnie jakby był na akumulatorki AA lub AAA.

Pozdrawiam

Niedawno sprzedałem nowego Nikona L25 za 230zł, ale obecnie za tyle kupisz go normalnie w sklepie http://www.e-fotojoker.pl/aparaty-cyfro … n/?sort=2a (widziałem go też w carrefour za jakieś 340zł). Ale jak do 350zł to już wystarczy na lepszy model L26. Opinie o tych modelach możesz poczytać, ale generalnie całkiem niezły sprzęt. Porównania z moim Soniakiem Alpha nie ma, ale jakość zdjęć jak na domowe zastosowania b.dobra.

Aparacik już kupiłem, jednak mam takie pytanie.

Mam kartę microSD z adapterem po włożeniu do aparatu ładnie wykrywa, zdjęcia pstrykam. Ale jak nagrywam film to maksymalnie 13-15 sekund i pisze komunikat “Nie można zarejestrować filmu”.

Film następnie mogę odtworzyć, i nagrać np kolejne 15 sekund. Ale to bez sensu. Próbowałem różne formaty karty FAT16, FAT32, NTFS ale lipton.

Na google jest tylko taki jeden problem i ktoś napisał, że to wina karty.

Dlatego mam pytanie, czy jak kupię dedykowaną kartę SDHC np 8gb jakiegoś panasonica lub toshiby (bo takie są dedykowane) to nie będę miał problemu?

Możliwe, że wina karty - niestety nie piszesz jaka konkretnie marka i model.

Najpierw sprawdź dokładnie jakie karty obsługuje twój aparat, bo może mieć jakieś ograniczenia.

Z SDHC warto zainteresowac się sandiskiem ultra lub extreme …może byc tez video hd, karty klasy 6 lub lepiej 10. -nigdy z nimi nie miałem problemu.

Można tez pogrzebać w lexarach czy adata.

Adapter jest Adaty, karta micro 2gb, ale nie wiem jaka klasa i jaka firma. Bo była w komplecie z telefonem jak kupiłem - czyli zapewne 4class’a i jakaś wątpliwa firma.

No karty takie jak podałem (frimy) do 32gb. Sandiska też obsługuje, ale nie przepadam za tą firmą, powoli robi się to samo co z kingstonem. W telefonie mam Adata 16gb 10. I chodzi znakomicie, ale do aparatu wolałbym już jakąś lepszą firmę i tylko 8gb.

Nikony tak mają:

Jeszcze możesz sprawdzić w ustawieniach, czy da się ustawić gorszą jakość wideo, wtedy karta będzie mniej zapisywać, ale zapewne to jej wina w tym przypadku.

Do lustrzanki Sony Alpha z FullHD 50i używam karty Sandiska Extreme HD 16GB i działa idealnie. W telefonie mam 32GB też od Sandiska Class 10 i również nie ma żadnych problemów. Ważne żeby karta była markowa i oryginalna, nie no-name 32GB z allegro za 40zł.

Rzeczywiście :slight_smile: Dzięki za informację. Jak zmieniłem jakość video na gorszą, to nagrywał długo. Jutro wybiorę się do sklepu i kupię coś lepszego.

Pozdrawiam