Aparat SONY ALPHA DSLR-A300 pojemność karty pamięci :)

Witam, mam małe pytanie, jeśli kto kolwiek posiadał, bądź nadal posiada ten sprzęt, to niech mi powie jakie pojemności kart pamięci ten aparat obsługuje i jaką maksymalną pojemność obsłuży :). Wiem ze specyfikacji, że to są Compact Flash i Microdrive, ale o pojemnościach nigdzie słychu dlatego proszę o pomoc :slight_smile:

Słychu nie, ale widu nie raczył ?

strona 21 :
“W tym aparacie zostało potwierdzone prawidłowe działanie kart … o pojemności do 8 GB”

Myślę że jeśli zastosujesz kartę 16 lub 32 GB dużo się nie stanie :slight_smile: Zawsze zostanie Ci konsultant od Sony.

1 polubienie

@PZwitam Mam ten aparat, więc dostaniesz informacje z pierwszej ręki odnośnie kart CF, bo takich używam. Przed pierwszym użyciem musisz w aparacie sformatować kartę, a ten wykorzysta tylko powierzchnię do 8 GB. Możesz używać większej karty, ale dla aparatu dostępne będzie max. 8 GB (sprawdzone na karcie Pretec 16 GB 233x).
Muszę się w wolnej chwili przyjrzeć jak tworzona jest partycja i być może dałoby się skorzystać z większej pojemności przygotowując kartę na komputerze.

@lordjahu Panie Mądraliński akurat w instrukcji aparatu nie ma nic o pojemności kart CF/Microdrive. Wspomniany przez Ciebie zapis dotyczy kart Memory Stick. Ten aparat debiutował w 2008 roku, rok później bez trudu można było kupić karty CF 16 GB, więc gdyby Sony w okresie życia produktu (2 lata gwarancji) wydało aktualizację firmware, to takie karty powinny być obsługiwane w pełnej pojemności.
Pytania nabywców tego aparatu jaką max. CFkę mogą tam wpakować to rzecz powszechna od debiutu aparatu, bo Sony tej sprawy nie postawiło jasno.

1 polubienie

Więc jak ta sprawa może wyglądać z pojemnością? Bo nie chcę wydać pieniędzy na coś, co jasno nie jest opisane :slight_smile: , ale mam nadzieję że jest ktoś w stanie zdradzić mi nie co informacji z doświadczenia bądź głębszej znajomości tych pamięci dla tej firmy :slight_smile:

Czego nie zrozumiałeś? Ten sprzęt obsłuży każdą CFkę, ale po jej sformatowaniu przez aparat dostępne będzie max. 8 GB miejsca na zdjęcia, więc jeśli liczysz każdy grosz to kupujesz kartę na ten wymiar lub mniejszą.

Niestety, ale ma Pan pełną rację, może z czasem bardziej będę kopał informacje w sieci, ale i tak dziękuję za podpowiedź i naprowadzenie :). Wniosek z PDF jest taki, że można korzystać z adapteru i tu jest plusik, ale ważne bym nie szukał na darmo :). Przy okazji pomógł Pan nie tylko mi :slight_smile:

Hmm, czyli mam rozumieć, że jeśli kupię 16GB i po zajęciu tej pamięci sformatuję ją, to ponownie aparat jej już nie odczyta?

PS.podałem przykład tej że pojemności

Idea jest taka, że kartę przed jej pierwszym użyciem formatujesz w aparacie. Robisz zdjęcia, zgrywasz na komputer i nic już później nie formatujesz, tylko np. kasujesz zdjęcia.
Karta sformatowana przez aparat zostanie odczytana, karta sformatowana na komputerze może być niedostępna dla zapisu zdjęć przez aparat (konieczność ponownego sformatowania w aparacie).

1 polubienie

Yhm, czyli mam rozumieć, że mogę używać tych np. 16 GB , ale po 2-gim formacie aparat będzie (programowalnie) czytał tylko 8GB? Więc ok , postaram się dokonać zakupu dla tego, kto mnie tak w sumie tutaj wezwał, bo ja zrezygnowałem z tej że zabawy :slight_smile: . A i zaślepkę na obiektyw muszę znaleźć :wink: .

http://allegro.pl/karta-pamieci-sandisk-ultra-sdhc-16gb-80mb-s-cl10-i6387309135.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=Y2FtcGFpZ24AMzAyODkyNAA0NjIzMgA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=c6532e5f-7783-4fa5-851a-671d36b53b85 znalazłem CF 16GB

A i “dekielek” a nie zaślepkę(jak to ja zawsze coś pomylę :slight_smile: .) znalazłem xD http://allegro.pl/dekielek-55mm-na-obiektyw-sony-a380-a350-a330-a300-i7264529855.html#thumb/2

To nie jest karta CF tylko SDHC i bez adaptera nie pasuje.

Wybacz… a to jest ta karta!! http://allegro.pl/karta-pamieci-kingston-cf-ultimate-266x-16-gb-i7279100630.html#thumb/1

Kupno nie wiadomo ile i jak używanej karty nie ma sensu.
Ja korzystam z takiego Preteca (niedługo stuknie jej 10 lat), a cena niewiele wyższa niż tej używki Kingstona: https://www.ceneo.pl/1444715

1 polubienie

Już zamówione wujek odbierze ją:http://allegro.pl/karta-pamieci-compact-flash-cf-16gb-compactflash-i7174423029.html?snapshot=MjAxOC0wNC0yOVQxNToxMjozMS45NTRaO2J1eWVyO2ZjOGJkMmEzNTY0NjFkMzU4NzNiYjljYjI4OTZhMmVkMTNjNzIzNmViNGNhNjI3MDlmNDgxMTdmN2VlZWU5OGI%3D i dekle: http://allegro.pl/dekielek-55mm-na-obiektyw-sony-alpha-wysylka-z-pl-i7219727307.html?snapshot=MjAxOC0wNC0yOVQxNTowODo1MS43NDFaO2J1eWVyO2Q2NGIyNTUzNDQ5Y2VmNTZhMmE0ZWRkYzcxMjA0NjMzNTUxODQ2ZWZjMzcwMjBiOTNkNTEyNDcyYWNmZDRjNzc%3D

Bez urazy, ale z tą kartą to jest tak jak w tym powiedzeniu “…uj wi co to jest”.

Wiadomo, ale wytłumaczyłem mu co może zrobić więc nie będzie miał z nią problemu :wink: