Aparat SONY ALPHA DSLR-A300 pojemność karty pamięci :)


(PZwitam) #1

Witam, mam małe pytanie, jeśli kto kolwiek posiadał, bądź nadal posiada ten sprzęt, to niech mi powie jakie pojemności kart pamięci ten aparat obsługuje i jaką maksymalną pojemność obsłuży :). Wiem ze specyfikacji, że to są Compact Flash i Microdrive, ale o pojemnościach nigdzie słychu dlatego proszę o pomoc :slight_smile:


(lordjahu) #2

Słychu nie, ale widu nie raczył ?

strona 21 :
“W tym aparacie zostało potwierdzone prawidłowe działanie kart … o pojemności do 8 GB”

Myślę że jeśli zastosujesz kartę 16 lub 32 GB dużo się nie stanie :slight_smile: Zawsze zostanie Ci konsultant od Sony.


(takijeden.ninja) #3

@PZwitam Mam ten aparat, więc dostaniesz informacje z pierwszej ręki odnośnie kart CF, bo takich używam. Przed pierwszym użyciem musisz w aparacie sformatować kartę, a ten wykorzysta tylko powierzchnię do 8 GB. Możesz używać większej karty, ale dla aparatu dostępne będzie max. 8 GB (sprawdzone na karcie Pretec 16 GB 233x).
Muszę się w wolnej chwili przyjrzeć jak tworzona jest partycja i być może dałoby się skorzystać z większej pojemności przygotowując kartę na komputerze.

@lordjahu Panie Mądraliński akurat w instrukcji aparatu nie ma nic o pojemności kart CF/Microdrive. Wspomniany przez Ciebie zapis dotyczy kart Memory Stick. Ten aparat debiutował w 2008 roku, rok później bez trudu można było kupić karty CF 16 GB, więc gdyby Sony w okresie życia produktu (2 lata gwarancji) wydało aktualizację firmware, to takie karty powinny być obsługiwane w pełnej pojemności.
Pytania nabywców tego aparatu jaką max. CFkę mogą tam wpakować to rzecz powszechna od debiutu aparatu, bo Sony tej sprawy nie postawiło jasno.


(PZwitam) #4

Więc jak ta sprawa może wyglądać z pojemnością? Bo nie chcę wydać pieniędzy na coś, co jasno nie jest opisane :slight_smile: , ale mam nadzieję że jest ktoś w stanie zdradzić mi nie co informacji z doświadczenia bądź głębszej znajomości tych pamięci dla tej firmy :slight_smile:


(takijeden.ninja) #5

Czego nie zrozumiałeś? Ten sprzęt obsłuży każdą CFkę, ale po jej sformatowaniu przez aparat dostępne będzie max. 8 GB miejsca na zdjęcia, więc jeśli liczysz każdy grosz to kupujesz kartę na ten wymiar lub mniejszą.


(PZwitam) #6

Niestety, ale ma Pan pełną rację, może z czasem bardziej będę kopał informacje w sieci, ale i tak dziękuję za podpowiedź i naprowadzenie :). Wniosek z PDF jest taki, że można korzystać z adapteru i tu jest plusik, ale ważne bym nie szukał na darmo :). Przy okazji pomógł Pan nie tylko mi :slight_smile:


(PZwitam) #7

Hmm, czyli mam rozumieć, że jeśli kupię 16GB i po zajęciu tej pamięci sformatuję ją, to ponownie aparat jej już nie odczyta?


(PZwitam) #8

PS.podałem przykład tej że pojemności


(takijeden.ninja) #9

Idea jest taka, że kartę przed jej pierwszym użyciem formatujesz w aparacie. Robisz zdjęcia, zgrywasz na komputer i nic już później nie formatujesz, tylko np. kasujesz zdjęcia.
Karta sformatowana przez aparat zostanie odczytana, karta sformatowana na komputerze może być niedostępna dla zapisu zdjęć przez aparat (konieczność ponownego sformatowania w aparacie).