Aparat sony cyber shot dsc w150 "zawiesza się"

Witam,

Może to nieodpowiednie forum, ale forumowicze DP zawsze potrafili mi pomóc dlatego napisałem tutaj.

Przy włączaniu aparatu na jego ekranie dość długo wyświetla się napis “CyberShot”, później obiektyw wysuwa się wsuwa i tak w kółko a na wyświetlaczu widnieje napis “Wyłącz i włącz zasilanie” Gdy włączam go ponownie, jest to samo, Można normalnie przeglądać zdjęcia tylko nie można ich robić bo jak sie przejdzie do trybu robienia zdjęć to obiektyw szaleje i pojawia się napis “Wyłącz i włącz zasilanie”. Bateria naładowana i wszystko wydaje się w porządku. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem? Oddanie do serwisu to ostateczność bo nie ma już na niego gwarancji…. Może to jakiś błahy problem i da się samemu to naprawić, bo “zepsuł się” nagle i bez powodu

13:00 - robię zdjęcie, wyłączam

13:15 - włączam ponownie, jednak już nie działa poprawnie.

Pytanie skierowane do osób, które się na tym znają i/lub mieli kiedyś do czynienia z takim lub podobnym problemem

Mniemania w stylu “może to…” “mógłbyś…” “możliwe, że to…” to ja się już nasłuchałem dzisiaj wystarczająco dużo i nie chciałbym czytać takich wypowiedzi tutaj. (Proszę o konkrety)

Dziękuję.

a czy jak obiektyw się wysuwa to niesłychać jakichś trzasków??? nie widać lekkich zacięć - to by oznaczało że jest zabrudzony mechanizm wysuwający (piasek, kurz) miałem podobne objawy w lumixie (piasek z nad morza), ale poszło na gwarancję - ale pytałem się ile by za to zainkasowali i wyszło, że ok 50zł czyszczenie (więcej jesli coś uszkodzone)

mozliwe że to zabrudzenie, faktycznie sa jakieś zacięcia bo juz troche czasu go mam i miałem go nad morzem, ale nie mam 100% pewności co do tego. A inne możliwe przyczyny?

miałem podobny objaw w cyber shot’cie P100 - wsadziłem do tylnej kieszeni i usiadłem na nie schowanym jeszcze obiektywie. Wsuwał się i wysuwał i pojawiał sie ten sam komunikat - poleciały tryby od wysuwania

To niedobrze :frowning: