Aparat w Lumii 640 zapisuje pliki .thumb - jak to wyłączyć?

Od kilku dni mój aparat w Lummi 640 DS w folderze Camera Roll (normalnym folderze zapisu zdjęć), oprócz plików .jpg zapisuje również miniaturki w postaci takiej samej nazwy pliku z rozszerzeniem .thumb. Wcześniej tego nie robił, w ustawieniach nic na ten temat nie ma, a nie są one mi do niczego potrzebne, bo po ręcznym ich wykasowaniu nadal wszystko tak samo działa, włącznie z aplikacją “Zdjęcia”. Czyli tak jak do tej pory.

Czy jest jakaś możliwość wyłączenia ich zapisywania?

Wersja Aparatu: 2017.125.41.0
HDR mam wyłączone.


Wcześniej w folderze były tylko pliki zdjęć w pełnej rozdzielczości .jpg:

Obecnie do każdego pliku podczas zapisu zdjęcia dodaje drugi .thumb, w którym jest miniaturka (1280x720).

Witam
I co tam z Twoim problemem? Dało się coś w tej kwestii zrobić?
Ja od kilku dni mam podobny problem z aplikacją aparat w telefonie Microsoft Lumia 640 DS
Aparat robi zdjęcia które są jednak malutkie bo mają po 200-300 KB i zapisywane są w formacie THUMB. Wcześniej aparat robił normalne zdjęcia w formacie JPG o wadze ok. 2 MB i rozdzielczości 1840x3264. I tak było od początku kiedy nabyłem aparat. Od 7 czerwca NAGLE się zmieniło. Tak zupełnie z niczego. Zdjęcia mają dziwny format THUMB, 200-300 KB i rozdzielczość 718x1280. W odróżnieniu od Ciebie u mnie nie zapisuje dwóch rodzajów plików a tylko jeden.
Przeglądałem różne artykuły na ten temat na necie i nie znalazłem odpowiedzi. Były jakieś sugestie ale nie sprawdziły się. Karta pamięci na pewno jest dobra. Bo zainstalowałem inną aplikację “camera flat” i robi ona jak najbardziej poprawne zdjęcia zapisując je na karcie. Robiłem tzw soft reset. Nie nie pomogło. W ustawieniach aparatu nie można zmienić nigdzie ani rozdzielczości ani formatu zapisywania pliku.
Moim skromnym zdaniem jest to więc problem samej aplikacji aparatu jaką daje firma microsoft.

A mój aparat przestał sobie zapisywać miniaturki. Ot tak, sam z siebie… a może jakaś aktualizacja to zmieniła, nie wiem.
Poszukaj w sklepie, czy aparat nie ma aktualizacji, jeśli ma, to może naprawi ten jeszcze bardziej dokuczliwy niż u mnie problem.