Aparat;) ZENIT!


(Matek1997) #1

Witajcie:). Od dziś jestem szczesliwym włascicielem Aparatu Zenit;-). Krótka historia Aparaciku. 1 Włascicielem był mój wujek:) Potem oddał go mojej cioci która tylko włozyła go do szafki i tak lezał przez kilka latek;). Robiąc pożądki ciocia wyciągneła aparacik;). Nie miała co z nim zrobić więc oddała go mnie;). Podobno jest to dobry stary aparacik. Mam kilka pytań co do niego:) Ale najpierw kilka Foteczek :

Da się jeszcze dokupić do niego jakis Obiektyw? Czy już nie?? Jeśli tak to muszę znac jakies wymiary tak??.

2 Pytanko. Da się dokupić jakąs lapę błyskową do niego?:slight_smile:

Dzięki!


(Ro Man) #2

tak

tak, gwint 52

tak


(Rosward) #3

Gwint M42 - żadne 52 mm!

Co do samego aparatu, to Zenity są nie do zdarcia w sensie mechanicznym, aczkolwiek jest to bardzo bardzo niska półka, a to wymusza spore ograniczenia.


(olmeca) #4

Gratuluje mam model wyżej(122) i wersje snajpera Twojego modelu. Zdjęcia wychodzą nim świetne, a co do dodatkowych szkieł nie ma problemu z ich kupieniem na allegro. No i czeka Cię sporo treningu przy robieniu zdjęć, ale w 12xp masz już wbudowany elektroniczny światłomierz więc nie będzie tak źle :slight_smile:


(fiesta) #5

A czego byś się spodziewał po aparacie sprzed kilkunastu lat ?

Jak na tamte czasy to wcale nie była niska półka, z byłych "demoludów" to tylko Praktica była bardziej zaawansowana technologicznie (optyka od Zaissa, metalowe roletki przesłony i lepsza mechanika).


(olmeca) #6

Warto zauważyć, że część technologii zenita wyjechała z Niemiec po 1945 roku. Ja tam na zenka nigdy złego słowa nie powiedziałem i do teraz wyciągam z szafy czasami coś popstrykać - cyfrówki nie mają tego klimatu i nie potrzeba do ich obsługi jakiejkolwiek wiedzy.


(lazikar) #7

matek199797971 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif