Aparaty ortodontyczne jaki wybrać i jaka cena

Cześć mój młodszy brat ma wade żębów można powiedzieć takie jak ma ronaldinho

jaki rodzaj aparatu powinien zastowsować i ile taki może kosztować

wiem że forum nie do takich rzeczy ale nie mam gdzie napisać

rodzice kazali się spytać bo cieńko teraz z kasą u nich bo kredyt wzieli na dom dla córki

proszę o odpowiedz

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=for … Google&lr=

Jeśli chodzi o stały aparat na zęby, nie taki wyjmowany, to koszt takiego aparatu wynosi od 3 do 6 tysięcy. Bynajmniej tyle moje znajome płaciły.

Najlepiej najpierw wybrać się na wizytę do ortodonty jeśli jeszcze nie był. Ja kiedyś nosiłam taki zwykły wyjmowany i za niego nie płaciłam, chodziłam na nfz do ortodonty w przychodni i za aparat nie płaciłam do 16 r. ż.

a ile dokładnie bo nie napisałeś/aś ile kosztuje przynajmniej nie widać u mnie

Tyle kosztuje aparat zakładany na kilka lat.

A taki jak ja miałam wyjmowany z drucikami i plastikiem to miałam za darmo. Tyle, że nie wiem jak to w tej chwili wygląda z tym wyjmowanym.

Koszt zrobionego wyjmowanego prywatnie - 400zł.

Ja nosiłem aparat ortodontyczny jakieś 2 lata temu, był to aparat z przeźroczystymi tzn. zamkami, po prostu było widać tylko drut bez tych kwadracików :slight_smile: kosz takiego aparatu prywatnie wyniósł mnie 2000 zł. Przy każdej wizycie (średnio co miesiąc) trzeba zapłacić od 50 do 70 zł zależnie co się wymienia. Przy ściąganiu chyba 400 zł o ile się nie mylę.

Ja dalej noszę i to jest tak: koszt samego aparatu wynosi 1200 zł+ wizyty co miesiąc, ściąganie i wymiana ligatur, wymiana łuków, czyli to jest tak:

ligatury: 50 zł

łuk: 100 zł

No i łuki wymienia się tak mniej więcej co 2 miechy, a więc koszt jest duży :expressionless:

Też nosiłem aparacik :stuck_out_tongue: Zapłaciłem za niego 400zł i był taki wyjmowany - na kluczyk, że można dopasowywać.

Oczywiście wystarczy iść do dobrej/ego ortodontki/y i wszystko Ci powie co i jak :slight_smile:

Pozdrawiam