APKPure - co sądzicie + problem(?) ze sklepem Play

Cześć, czytałem jakiś czas temu artykuł o źródłach aplikacji spoza Sklepu Play i polecane tam były APKmirror i APKpure jako sprawdzone i bezpieczne.
Miałem APKpure od jakiegoś czasu (bez zezwolenia na instalację z tego źródła, wlaczalem tylko jak tego potrzebowałem) jednak wczoraj Play Protect wykrylo, że aplikacja jest niebezpieczna i próbuje złamać zabezpieczenia Androida, dla bezpieczeństwa kliknąłem odinstaluj w powiadomieniu o tym.

Moje pytanie brzmi: czy to był fałszywy alarm? Czy APKpure jest faktycznie bezpieczne? Skanery telefonu nie wykrywają żadnego zagrożenia teraz
Jeśli tak to skąd nagle to wykrycie? Czy to możliwe, że wykrylo, ze coś jest nie tak gdyż chwilę przed uruchomieniem Sklepu Play miałem włączone APKpure? Swoją drogą czy jeśli mam wyłączona możliwość instalacji z tego źródła to może mi ono aktualizować aplikację? Gdyż Kaspersky chciał zeskanowac jedną z aplikacji (jako Skanuj nowa aplikację) a żadnej aktualizacji w sklepie Play nie bylo (pokazuje mi najnowszą wersję taka sama jaka mam, jednak nie ma nic w historii aktualizacji)

APKPure chyba dodało obejście by aktualizacje instalowały się same bez zbędnego klikania.

Pewnie to mogło być jedno z przełamań zabezpieczeń jak urządzenie jest “certyfikowane” pod Sklep Play.

@krystian3w
Czyli to był fałszywy alarm? Dużo czytałem, że APKpure jest bezpieczne i teraz nie wiem.
Wiesz może czy da się wyłączyć to samoczynne instalowanie aktualizacji?
Swoją drogą wszedłem sobie na stronę tego APKpure jeszcze raz i wyskoczyła mi reklama od Google (screenshot) przekirowujaca do strony z proponowanymi wyszukiwaniami. Link do jednej z nich prowadził do jakiejś aplikacji udajacej hackowanie. Pobrala się automatycznie (od razu otworzyła się strona z “pobieranie rozpocznie się za…” jednak zrobiłem skany (nic nie wykryly) i usunąłem ten plik instslacyjny. Ponoć to jakaś aplikacja do robienia kawałów, udajaca hackowanie czy zhackowany telefon, ma też certyfikat bezpieczeństwa. Ze strona i aplikacjami tam chyba wszystko jest ok?


@krystian3w
Moglbyś zerknąć w wolnym czasie?